Lista Serbe: E penguam Kurtin të vendoste për fatin e serbëve në Kosovë

Lista Serbe ka thënë Trajkoviq-it dhe shoqëruesve të saj se Lista Srpska do të vazhdojë me misionin e saj, që të mos e lejojë kurrë  kryeministrin Albin Kurtin, deputeten, Rada Trajkoviqin, Nenad Rashiqin që  vijnë në një pozitë për të vendosur fatin e popullit serbë në Kosovë

Deputetët e Listës Serbe japin betimin e tyre në Kuvendin e Kosovës

Lista Serbe ka thënë Trajkoviq-it dhe shoqëruesve të saj se Lista Srpska do të vazhdojë me misionin e saj p  të mos e lejojë kurrë  kryeministrin Albin Kurtin, deputeten, Rada Trajkoviqin, Nenad Rashiqin që  vijnë në një pozitë për të vendosur fatin e popullit serbë në Kosovë.

Lista Serbe ka reaguar pas betimit të nënte deputeteve  të saj në Kuvendin e Kosovës ku janë duke e konsideruar si fitore ndaj Kryeministri  Albin Kurtit e deputetes, Rada Trajkoviqit.

“E kuptojmë nervozizmin, inatin dhe lotët krokodil të Rada Trajkoviqit, Nenad Rashiqit dhe Albin Kurtit sepse plani që ata përgatitën kundër popullit serb në Kosovë, sot dështoi”, thuhet në njoftimin e Listës Serbe në Facebook.

Ata kanë quajtur vendimi strategjik betimin  nënte deputeteve serbë  edhe kanë penguar Kurtin për të ndryshuar kushtetutën.

“Me vendimin strategjik për të verifikuar teknikisht mandatet dhe për të qëndruar në duar të sigurta, Rada Trajkoviqit iu pengua që me 132 vota të vendosë për të gjithë popullin serb në Kosovë dhe të votojë për një gjë të vogël me urdhër të Albin Kurtit dhe kundër serbëve Kisha Ortodokse Serbe dhe e ardhmja e kombit tonë”, kanë shtuar ata.

Sipas Listës Serbe nuk krahoshet Rada Trajkoviqit me presidentin e Serbisë Aleksandar Vuçiq.

Ata kanë përfunduar që duke i thënë Trajkoviq-it dhe shoqëruesve të saj se Lista Srpska do të vazhdojë me misionin e saj, që të mos e lejojë kurrë  kryeministrin Albin Kurtin, deputeten, Rada Trajkoviqin, Nenad Rashiqin që  vijnë në një pozitë për të vendosur fatin e popullit serbë në Kosovë.

 

Shija e redaktorit

Me pushkë e me penë – 110 vjet shtet

Gjithçka, nisi më 28 Nëntor të vitit 1443. Në këtë ditë, heroi kombëtar i shqiptarëve, Gjergj Kastrioti, ngriti flamurin e shqiponjës dykrenare mbi Kalanë e...

“Nëntori i Ftohtë” i regjisor Ismet Sijarina, nga tash e...

Filmi i metrazhit të gjatë artistik “Nëntor i ftohtë” me regjisor Ismet Sijarina, është bërë pjesë e Netflix International, shërbimit të transmetimit të shfaqjeve...

ANIMA – udhëtim nëpër majat e letërsisë

Kolana ANIMA e shtëpisë botuese “Dukagjini” është një përmbledhje e librave më të mirë botërorë të letërsisë klasike, në kuptimin gjenuin të fjalës. E...

Më të lexuarat

Paralajmërohet largimi i flamujve kombëtarë nga Xhamia e Bellopojës, imami...

Vendosja e flamujve kombëtarë për nder të 28 Nëntorit, në xhaminë e fshatit Bellopojë, nuk po i pëlqen të gjithëve. Kështu të paktën pretendon Imami...

Kush është lojtari më i mirë në botëror deri më...

I ftuar në emisionin “Dueli Botëror”, trajneri i njohur Ismet Munishi ka treguar se cili futbollist i ka pëlqyer më së shumti deri më...

E jashtëzakonshme, Kameruni e barazon rezultatin ndaj Serbisë për 2...

Kameruni ka arritur ta barazojë rezultatin ndaj Serbisë. Gjithçka, filloi nga supergoli i Vincent Aboubakar, i është shënuar në minutën e 64-të. Aboubakar ka shënuar...

Të fundit nga rubrika