Liverpooli kalon në finale të FA Cup

Liverpooli ka fituar ndeshjen ndaj Manchester Cityt duke kaluar në gjysmëfinale të FA Cup.

Ndeshja e zhvilluar në Wembley u mbyll me rezultat 3-2 për Liverpoolin.

Një harkim nga këndi, gjeti kokën e Ibrahima Konate duke shënuar 1-0 në minutën e 9-të.

 

Pas gabimit të Zackary Steffen,portierit të Cityt, Liverpooli shënon 2-0.

Sadio Manen shënon 3-0 në momentin kur pritej të mbyllej pjesa e parë.

Man City rikthehet në lojë duke shënuar në minutën e 47. Goli u shënua nga Jeack Grealish. Ky rezultat i Cityt ngritet nga Bernardo Silva në 3-2.

Liverpooli ka kaluar në finale të FA Cup me cilindo fitues të ndeshjes Chelsea – Crystal Palace.

Shija e redaktorit

INTERVISTË me Marin Memën: Kemi nevojë të duam më shumë...

Cilki i dokumentarëve, 'Gjurmë Shqiptare' me autorin Marin Mema, në Top Channel Albania përfshin një audiencë të të gjitha moshave. Në 'Gjurmë Shqiptare' trajtohen tema...

Këngët për nder të gjeniut Andy Warhol

Data e 6-gushtit shënon lindjen e një pop artisti si Andrew Warhol, arti i tij i  mrekullueshëm dhe idetë revolucionare të Warhol ishin padyshim...

“Film n’park”, tradita që i rikthehet Prishtinës

Në zemrën e gjelbërt të kryeqytetit, në mesin e dritave, miqve dhe muzikës, është vendi ku “Film n’park” shënon një rikthim pas kufizimeve nga...

Më të lexuarat

Një person largohet nga një restorant në Pejë pa paguar...

Një person mashkull shihet duke ngrënë mengjes, dhe menjëherë pas përfundimit ai shihet duke u larguar pa komunikuar me ndonjë kamerier nga restoranti. Pamjet e...

Milan Radojçiq: Jam kthyer në Kosovë dhe ju e dini...

Nënkryetari i Listës Serbe, Milan Radojçiq, ka sfiduar shtetin e Kosovës, duke e postuar një video nga pjesa veriore e Republikës së Kosovës. Radojçiq, ka...

Përplasen Mushkolaj dhe Ramiz Shala për rastin “Lushtaku”

Ramiz Shala, ish-drejtor për Gjeodezi në Komunën e Skënderajt, ka thënë se për rastin "Lushtaku", është bërë shumë zhurmë në media. I ftuar në emisionin...

Të fundit nga rubrika