Loja trend e TikTok-ut luhet në Reload

Loja e cila është bërë trend kohët e fundit në rrjetet sociale, ku në lojë marin pjesë disa persona të cilët duhet të lëshojnë tinguj nga më të ndryshmit që të bëjnë njëri tjetrin të qeshin është zhvilluar edhe në Reload

Kameramanët e Reload sfidohen me lojën mos qesh

Në emisionin fantastik me lojëra nga më të ndryshmet, “RELOAD”, së bashku me Traklen, kameramanët e RTV Dukagjinit, kanë zhvilluar një lojë e cila është bërë trend kohët e fundit, edhe në rrjetet sociale, e më së shumti në TikTok.

Loja nis me një lëng në dorën e secilit, ku ajo pra tregon rendin e tyre, të cilët duhet të bëjnë gjeste apo të lëshojnë zëra në mënyrë që të tjerët të qeshin, dhe të dalin nga loja. Në lojë duhet të ketë përqendrim në seriozitet, ku ai që qesh, del nga loja pra, humbë.

Lojën e nisin katër djemtë, ku dy prej tyre dështojnë që në fillim, pasi nuk iu përmbahen fare të qeshurave…

Fituesi, i cili u përmbajt që të mos qeshet fitoi në fund akulloren “Bravo”, e që në këto ditë të nxehta nuk është keq si ide, loja e as akullorja…

Loja tjetër nga Trakla, djemtë duhet të shikojnë drejtë në kamerë, e prap të mundohen ta bëjnë njëri tjetrin të qeshin.

Këtu marrin pjesë djemtë tjerë të RTV Dukagjini-t, edhe në pjesën e dytë nuk përmbahen nga të qeshurat, gjestet dhe tingujt nuk lejojnë që të përmbahen.

Provo të mos qeshësh është sfida e fundit për të luajtur së bashku me miqtë tuaj më të mirë. Provoni veten sa kohë mund të qëndroni pa qeshur! E këtë lojë e zhvillojmë edhe në emisionin “Reload”.

Shija e redaktorit

Publikohen foto të rralla të “The Beatles” duke performuar në...

Imazhet janë realizuar në vitin 1961, një vit para se të publikohej kënga e tyre debutuese Love Me Do. Fotot tregojnë Sir Paul McCartney dhe...

Intervistë me Mimoza Hasani-Pllana, flet për poezitë dhe kategoritë e...

“Shtegtimi i shqipes në Evropë”, "Komunikimi ndërkulturor” dhe “Poezia e Kosovës në tri kontekste”, janë disa nga librat e fundit të autores, Mimoza Hasani-Pllana. Talentin...

Qenësia e Zarathustrës së Niçes në shqip nga Taulant Hatia

“Njeriu është diçka që duhet të mposhtet. Njeriu është një litar, i lidhur midis kafshës dhe mbinjeriut - një litar mbi një humnerë. Ajo...

Më të lexuarat

Babai i Marigona Osmanit: Në qoftë se Marigona do të...

Në Shëngjin kishin qëndruar rreth 3-4 orë, në një bisedë me Dardanin, babait të Marigona Osmanit i ishte dukur si njeri i qetë. Për...

Babai i Marigona Osmanit: Nëna e Krivaqës më thoshte kam...

Muhabi Osmani - babai i të ndjerës, Marigona Osmani, e ka përshkruar këtë të fundit si një vajzë të qetë, të urtë e të...

Sulmohet fizikisht kryetari i SBASHK-ut, Rrahman Jashari (VIDEO)

Ne mbledhjen e mbajtur mes mësimdhënësve të shkollës fillore “Ismajl Qemali” në Prishtinë, dhe përfaqësueseve të Sindikatës se Arsimit, një prind futet në mbledhje...

Të fundit nga rubrika