Loja vendimtare për Kosovën  

Te dielën përfaqësuesja e Kosovës në futboll do ta këtë ndeshjen vendimtare me përfaqësuesen e Greqisë. Ndeshja do të zhvillohet në “Pathessaliko Stadium” në Volos, nga ora 20:45

ilustrim

Lojtarët e përfaqësueses së Kosovës në futboll, të dielën do të jenë mysafirë në Greqi, për lojën që do të zhvillohet në mes të Kosovës dhe Greqisë, në kuadër së Ligës se Kombeve. Ndeshja do të zhvillohet në “Pathessaliko Stadium” në qytetin Volos në Greqi.

Kjo lojë do të jetë një “ finale”, për Kosovën, pasi do të jetë vendimtare për kreun e grupit të dytë në Ligën C, në kuadër të Ligës së Kombeve. Kjo pozitë në grup garanton kalimin në Ligën B dhe play-offin për Evropianin e ardhshëm.

Ekipi kosovar ka udhëtuar të shtunën drejt qytetit të Greqisë, Volos, ku do ta luajë ndeshjen e katërt dhe të fundit për këtë muaj në Ligën e Kombeve.

Në këtë “finale”, Kosovës do t’i mungojnë pesë lojtarë si, Edon Zhegrova, Ibrahim Dresevic, Betim Fazliji, Lirimi Kastrati dhe Benjamin Kololli.

“Dardanët” në këtë ndeshje vijnë nga fitoret me Qipron dhe Irlandën e Veriut, dhe nga humbja me Greqinë.

‘Dardanët’ arrijnë në Volos

Shija e redaktorit

“Dukagjini” me 19 botime të reja, gati për panairin “Prishtina...

Shtëpia botuese “Dukagjini” është gati për Panairin e 23-të të Librit në Prishtinë. Fiks 19 botime të reja përbëjnë ofertën e kësaj shtëpie botuese...

Sunny Hill festival bëhet gati për hapësirën e re, edicioni...

Festivali Sunny Hill ka sjellë mijëra fansa të muzikës nga vende të ndryshme të botës në Prishtinë. Festivali më i madh në vendin tonë...

Atiq nis procedurat për anëtarësimin e Mitrovicës së Veriut në...

Kryetari i Komunës së Mitrovicës së Veriut, Erden Atiq, i ka nisur procedurat për anëtarësimin në Asociaiconin e Komunave të Kosovës (AKK). Atiq ka kërkuar...

Të fundit nga rubrika