Disa lojëra zbavitëse që mund t’i luajnë të rriturit

Të rriturit mund të luajnë lojëra të veqanta për të zhvilluar mendjen dhe për të kaluar një kohë më të mirë me personat përreth

Ilustrim

Ju mund të planifikoni natën dhe festën më të mirë nëse i dini lojërat e duhura për t’i luajtur. Këto lojëra në festa do t’i mbajnë mysafirët tuaj të lumtur, të argëtuar dhe të qeshur deri në fund.

Me të vërtetë do të jetë një festë që të ftuarit tuaj nuk do ta harrojnë shpejt.

Këtu ka një përzierje të shkëlqyer të lojërave partiake klasike dhe unike që janë vetëm për të rriturit. Disa prej tyre përfshijnë pije, disa prej tyre janë pak keq, dhe të gjitha ato mund të modifikohen për llojin dhe numrin e të ftuarve që vijnë në festën tuaj, transmeton thespruce.

1.Mendjet e mëdha mendojnë njësoj

Great Minds Think Alike është një lojë ku dëshironi të zgjidhni atë që mendoni se do të zgjedhin të gjithë të tjerët, sa më shumë njerëz që marrin të njëjtën përgjigje, aq më shumë pikë do të marrin ata njerëz. Rezultati është i thjeshtë dhe ju do të jeni në gjendje të përcaktoni shpejt fituesin. Ky printim falas ka dhjetë pyetje të ndryshme, por ju me siguri mund t’i bëni pyetjet tuaja, duke i bërë ato me temë për sezonin, festën, rastin ose grupin e njerëzve.

Ilustrim. Foto: Getty Image

2.Lojëra të misterit të vrasjes

Lojërat e misterit të vrasjes nuk janë vetëm për Halloween ato mund të luhen në çdo kohë të vitit, gjithashtu ato janë lojëra të mira për t’u luajtur me një grup të madh. Një lojë e vetme e misterit të vrasjes është gjithçka që ju nevojitet për të kaluar një mbrëmje të tërë argëtuese me miqtë tuaj.

A mund ta kuptoni se kush e kreu vrasjen? Do t’ju pëlqejnë këto lojëra gazmore dhe të zgjuara që mund të shkarkohen të gjitha falas. Ka shumë mistere falas për të zgjedhur, dhe secila përmban përshkrime të statutit, të dhëna, skripta dhe më shumë.

3.Kush jam unë?

Kush jam unë? është një lojë me hamendje ku veproni ose vizatoni personin e famshëm në copën e letrës që keni vizatuar. A mund ta marrin me mend shokët e skuadrës se kush po pretendoni të jeni? Ju mund të përdorni këto dy fletë idesh ose të gjeni disa nga tuajat. Do të ishte shumë argëtuese të zgjidhni njerëz ose personazhe nga ngjarjet më të fundit.

Ka shumë variacione të tjera të kësaj loje, një e preferuar është përdorimi i shënimeve ngjitëse dhe vendosja e emrit në shpinën e mysafirëve. E bën një akullthyes argëtues dhe të lehtë.

Shija e redaktorit

Publikohen foto të rralla të “The Beatles” duke performuar në...

Imazhet janë realizuar në vitin 1961, një vit para se të publikohej kënga e tyre debutuese Love Me Do. Fotot tregojnë Sir Paul McCartney dhe...

Intervistë me Mimoza Hasani-Pllana, flet për poezitë dhe kategoritë e...

“Shtegtimi i shqipes në Evropë”, "Komunikimi ndërkulturor” dhe “Poezia e Kosovës në tri kontekste”, janë disa nga librat e fundit të autores, Mimoza Hasani-Pllana. Talentin...

Qenësia e Zarathustrës së Niçes në shqip nga Taulant Hatia

“Njeriu është diçka që duhet të mposhtet. Njeriu është një litar, i lidhur midis kafshës dhe mbinjeriut - një litar mbi një humnerë. Ajo...

Më të lexuarat

Babai i Marigona Osmanit: Në qoftë se Marigona do të...

Në Shëngjin kishin qëndruar rreth 3-4 orë, në një bisedë me Dardanin, babait të Marigona Osmanit i ishte dukur si njeri i qetë. Për...

Babai i Marigona Osmanit: Nëna e Krivaqës më thoshte kam...

Muhabi Osmani - babai i të ndjerës, Marigona Osmani, e ka përshkruar këtë të fundit si një vajzë të qetë, të urtë e të...

Nuredin Lushtakut dhe të tjerëve u caktohet masa e paraburgimit...

Ish-nënkryetarit të komunës së Skenderajt, Nuredin Lushtakut, dhe të pandehurve të tjerë, u është caktuar masa e paraburgimit prej 30 ditësh. Avokati i Nuredin Lushtakut,...

Të fundit nga rubrika