Lojtarët më të vlerësuar në turneun Elisa Masters Espoo CS:GO

Dy skuadra të shkëlqyera që kishin një seri të diskutueshme, duke filluar në hartën e Mirage që u zgjodh nga ENCE

Gjatë vikendit të kaluar përfundoi turneu Elisa Masters Espoo ku fitues doli ekipi Fnatic, pas fitores me rezultat 2-0 ndaj ekipit BIG në finale.

Fnatic fitoi turneun në mungesë të lojtarit ‘Krimz’ ku u zëvendësua nga lojtari i akademisë ‘Peppzor’.

Turneu i cili u mbajt në qytetin Espoo të Finlandës shpërndau çmime në vlerë rreth 200.000 dollarë për ekipet pjesëmarrëse.

Lojtari me statistikat më të mira gjatë këtij turneu ishte Benjamin ‘blameF’ Bremer i ekipit Astralis, me vlerësimin nga HLTV 1.34.

Edhe pse ekipi i tij përfundoi turneun në vendin e 3-4 pasi u mposhtën nga Fnatic në gjysmëfinale, danezi pati paraqitje fantastike.

Në vendin e dytë jo befasisht vjen lojtari i ekipit fitues Fnatic, Fredrik ‘roeJ’ Jorgensen me vlerësimin nga HLTV 1.24.

Më poshtë e gjeni listën e pesë lojtarëve më të vlerësuar gjatë turneut Elisa Masters Espoo:

Benjamin ‘blameF’ Bremer (Astralis), vlerësimi nga HTLV 1.34.
Fredrik ‘roeJ’ Jorgensen (fnatic), vlerësimi nga HLTV 1.24.
Johannes ‘tabseN’ Wodarz (BIG), vlerësimi nga HLTV 1.22.
Alvaro ‘SunyPaus’ Garcia (ENCE), vlerësimi nga HLTV 1.21.
Victor ‘Staehr’ Staehr (Sprout), vlerësimi nga HLTV 1.21.

Shija e redaktorit

Xhubleta shqiptare në 110- vjetorin e Pavarësisë bëhet pjesë Komitetit...

Ministrja e Kulturës së Shqipërisë, Elva Margariti, përmes një videoje të publikuar në llogarinë zyrtare të Ministrisë së Kulturës në Facebook, ka bërë të...

Me pushkë e me penë – 110 vjet shtet

Gjithçka, nisi më 28 Nëntor të vitit 1443. Në këtë ditë, heroi kombëtar i shqiptarëve, Gjergj Kastrioti, ngriti flamurin e shqiponjës dykrenare mbi Kalanë e...

“Nëntori i Ftohtë” i regjisor Ismet Sijarina, nga tash e...

Filmi i metrazhit të gjatë artistik “Nëntor i ftohtë” me regjisor Ismet Sijarina, është bërë pjesë e Netflix International, shërbimit të transmetimit të shfaqjeve...

Më të lexuarat

“Për shkak të Qeverisë Kurti 1, djali im nuk do...

Ish-ministrja e Kulturës Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi, në emisionin ‘Personale’ me Krenare Vokshi-Shala, ka treguar se si djali i saj, Rroni, i cili...

Gruaja që u keqtrajtua tash është në gjendje të mirë

Zhaneta Nura, vajza e gruas e cila u maltretua fizikisht dhe psiqikisht nga një infermiere, tash është mirë dhe është qetësuar. Nura këtë e tha...

Vrasja në QKUK: Gruaja e vrarë ishte shtatzënë, u qëllua...

Gruaja shtatzënë e cila ka humbur jetën, është qëlluar me armë zjarri nga një person i cili dyshohet se është burri i saj. Kështu...

Të fundit nga rubrika