Lojtari i rekordeve Cristiano Ronaldo, 200 paraqitje për kombëtare

Futbollisti portugez Cristiano Ronaldo ka thyer rekordin për më së shumti paraqitje për kombëtare në historinë e futbollit, duke arritur shifrën prej 200 paraqitje për Kombëtaren e Portugalisë

Cristiano Ronaldo

Tash lojtari nga Portugalia, Cristiano Ronaldo, ka marrë edhe çmimin Guinness si lojtari me më së shumti paraqitje (200 gjithsej) me kombëtare, në historinë e futbollit.

Cristiano Ronaldo në ndeshjen e së martës ku Portugalia luante si mysafir kundër Islandës, siguroi fitoren për ekipin e tij me golin që shënoi në minutën e 89.

Portugezi tashmë mbanë edhe rekordin për më së shumti gola me kombëtare (123 gjithsej) në histori të futbollit.

Portugalia momentalisht është lider në tabelën e grupit J, ku në katër ndeshje ka arritur 4 fitore duke mbledhur gjithsej 12 pikët maksimale deri më tash.

Shija e redaktorit

Spanja kampione e Evropës për herë të katërt

Ka mbaruar super ndeshja mes Spanjës dhe Anglisë në kuadër të finales së Kampionatit Evropian 2024. Pas një loje fantastike, Spanja ka përmbyllur ndeshjen me...

Spanja në finale, mposht Francën

Kombëtarja e Spanjës ka arritur kualifikimin në finale të Euro 2024, pasi mposhti me rezultat 2:1 kombëtaren e Francës në gjysmëfinale. Në pjesën e dytë...

Ballkani triumfon në ndeshjen e parë kualifikuese në Ligën e...

Ballkani ka fituar 2-1 ndaj Santa Coloman në 1/8 e fazës kualifikuese në Ligën e Kampionëve. Ndeshja nisi me një ritëm të qetë, por që...

Të fundit nga rubrika