Lumi: FIFA merr vet masa nëse ndaj kryetarit të Federatës dyshohet diçka

I ftuar në emisionin “Dueli Sportiv”, opinionisti i njohur, Alban Lumi ka diskutuar për zhvillimet e fundit në Federatën e Futbollit të Kosovës, më konkretisht për kryetarin e FFK-së, Agim Ademi.

Ai fillimisht tha se “nëse ndiqet për atë punë në të cilën është në pozitën ku është, nëse prej kryetarit të Federatës dyshohet diçka që ka të bëjë me FFK-në, FIFA merr vet masa ndaj kësaj dhe bashkëpunon me organet tjera”.

Lumi po ashtu shtoi se “për veprat tjerat çka ngritën, FIFA-s nuk i intereson, a nëse është i dënuar atëherë është vendim i prerë dhe udhëzimi ynë administrativ nuk e lejon”.

“Dueli Sportiv” do të vazhdojë çdo të diele, me fillim nga ora 22-00.

Përveç diskutimeve për futbollin vendor, në vazhdim do të ketë edhe shumë gjëra tjera nga bota e sportit.

Shija e redaktorit

“Dukagjini” me 19 botime të reja, gati për panairin “Prishtina...

Shtëpia botuese “Dukagjini” është gati për Panairin e 23-të të Librit në Prishtinë. Fiks 19 botime të reja përbëjnë ofertën e kësaj shtëpie botuese...

Sunny Hill festival bëhet gati për hapësirën e re, edicioni...

Festivali Sunny Hill ka sjellë mijëra fansa të muzikës nga vende të ndryshme të botës në Prishtinë. Festivali më i madh në vendin tonë...

Atiq nis procedurat për anëtarësimin e Mitrovicës së Veriut në...

Kryetari i Komunës së Mitrovicës së Veriut, Erden Atiq, i ka nisur procedurat për anëtarësimin në Asociaiconin e Komunave të Kosovës (AKK). Atiq ka kërkuar...

Të fundit nga rubrika