Lushtaku e pengon fjalimin e Dugollit, ia godet foltoren me shishe

Deputeti nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Mërgim Lushtaku, ka tentuar që përmes zhurmës së krijuar nga goditja foltores t’ia pamundësojë fjalën deputetit të VV-së, Enver Dugolli

Deputeti nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Mërgim Lushtaku, ka tentuar që përmes goditjeve me shishe në foltoren e Kuvendit të Kosovës t’ia pamundësojë fjalimin deputetit të Lëvizjes Vetëvendosje, Enver Dugolli.

Në kohën kur Dugolli filloi të flasë në foltoren e kuvendit, deputeti Mërgim Lushtaku iu afrua dhe filloi ta godasë foltoren, me qëllim të krijimit të zhurmës dhe pamundësimit të deputetit të VV-së që ta vazhdojë fjalën e tij.

Ndërkaq, deputetët e PDK-së, dhe një pjesë e LDK-së, për afro 20 minuta kanë tentuar që ta pengojnë vazhdimin e seancës së kuvendit, me goditje të tavolinave e fishkëllima.

Ky reagim i opozitës vjen pasi kërkesa e tyre për themelimin e komisionit hetimor për energji, nuk po votohet nga deputetët e pozitës.

Për këtë arsye partitë opozitare kanë bërë të ditur se nuk do të marrin pjesë në asnjë votim të Kuvendit të Kosovës, pa u themeluar komisioni.

Seanca është shtyrë deri në ora 12 e 30.

Me goditje të tavolinës e fishkëllima, deputetët e opozitës po e bojkotojnë punën e kuvendit

Shija e redaktorit

Mirush Kabashi – “Ishte i madh, një gjeni dhe yll...

Ikona e artit shqiptar, Mirush Kabashi, ka ndërruar jetë në moshën 75-vjeçare, duke lënë pas një trashëgimi të pasur artistike me mbi 100 role...

Rama: Magjia e festave erdhi

Kryetari i Prishtinës, Përparim Rama, ka hapur Tregun e Fundvitit në qendër të kryeqytetit. Ai ka thënë se në bulevardin "Xhorxh Bush" qytetarët do të...

Mbrojtja e krerëve të UÇK-së triumfon ndaj ZPS-së, Specialja iu...

Trupi Gjykues në Dhomat e Specializuara të Kosovës ka marrë një vendim në lidhje me komunikimet dhe vizitat e krerëve të UÇK-së, respektivisht, Hashim...

Të fundit nga rubrika