Maderna triumfon kundër Nikarkhoev, pas pak fillon meçi i Shefat Isufit

Ka përfunduar meçi ndërmjet Timur Nikarkhoev dhe Ezequiel Madernas

Boksieri argjentinas Ezequiel Maderna ka triumfuar me nokaut teknik ndaj Nikarkhoev.

Ai në raundin e tretë lëshoi disa goditje të fuqishme në drejtim të kundërshtarit, duke e detyruar ta përfundojë meçin para kohës.

Pas pak do të fillojë dueli i shumëpritur ndërmjet Shefat Isufit dhe Armenak Hovhannisyan.

Këtë meç mund ta shikoni në RTV Dukagjini.

Teksa, duhet cekur se në Munich të Gjermanisë është zhvilluar një event i jashtëzakonshëm i boksit ‘Profi Box Gala’, i organizuar nga Burim Hazrolli.

Shija e redaktorit

Rama: Mirëmengjes me përulje e nderim për Afrim Bunjakun

“MIRËMËNGJES me përuljen me nderim për efektivin e Policisë së Kosovës, Afrim Bunjaku, i cili dha jetën në krye të detyrë”. Kështu ka shkruar kryeministri  Shqipërisë...

Tragjedia e 24 shtatorit, sulmi terrorist dhe vrasja e policit...

Këtë të hënë, më 25 shtator, u vendos të shpallet ditë zie shtetërore, derisa i gjithë vendi u trondit nga një sulm terrorist. Tragjedia vazhdoi...

Nora Gjakova, e artë në Grand Slamin e Bakusë

Xhudistja kosovare, Nora Gjakova, ka fituar medaljen e artë ne Grand Slamin e xhudos, që po mbahet në Baku të Azerbajxhanit Gjakova e mposhti gjeorgjianen...

Të fundit nga rubrika