Makarona me salcë kërpudhash

Jeni duke menduar se çka të përgatitni për drekë, kjo recetë e lehtë dhe e shijshme do t’ju ndihmojë që të mos mendoni më gjatë. Koha e përgatitjes është 40 minuta.

Gjithcka që ju neveojitet janë: 250 gr kërpudha të freskëta, 250 gr makarona, 50 gr mish i tymosur, 125 gr tul viçi, 3 domate, 2 kokë qepë, 1 lugë piper i kuq, vaj kripë dhe piper i zi.

Përgatitja:

Në tenxheren me ujë në zjarr hedhim kripë dhe vaj. Në ujin e vluar zijeni makaronat. Pastaj, makaronat e ziera i shpërlani në kullosje me ujë të ftohtë. Në tiganin me vaj, skuqni qepën e grirë. Mishin e viçit e prisni në kube. Ndërsa mishin e tymosur e prisni në copë. Kërpudhat i prsini në fije të holla. Pasi zbutet qepa, në tigan e shtoni mishin. Ndërsa, pasi skuqet mishi, në tigan shtoni kërpudhat e prera.

Kërpudhat e prera

Pasi avullon lëngu, në tigan i shtoni copët e mishit të tymosur. Pastaj, shtoni edhe domatet e prera në kube. Hidhni kripë, piper të zi dhe piper te kuq. Në tiganin tjetër në zjarr hidhni vaj. Në vajin e nxehtë  skuqni makaronat e kulluara për një kohë të shkurtër.

Makaronat vini në pjatën për servim. Sipër makaronave e vini salcën me kërpudha. Zbukuroni me degë kopri.

Ju bëftë mirë!

Shija e redaktorit

Bujar Osmani, kandidat i BDI-së për president në Maqedoninë e...

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, ka bërë të ditur se Bujar Osmani do të jetë kandidati i partisë së tij në...

Komandanti i Gardës së Ajova-s bashkë me gjenerallejtënant Jashari shohin...

Komandanti i Forcës së Sigurisë së Kosovës (FSK), gjenerallejtënant Bashkim Jashari, së bashku me komandantin e Gardës së Ajova-s, gjeneral major Stephen E. Osborn,...

Kreshnikët e Shalës së Bajgorës

Ulërima e 300 spartanëve dhe mbretit Lenoidhas, i trimërohet e me cinizëm i buzëqesh vdekjes, tash e 2500 vjet. Shaljanët, mund të kenë dëgjuar për...

Të fundit nga rubrika