Makina e dyshuar me targa të Kosovës që ra në Lepenc, Pacolli thotë se tre shqiptarët kanë vdekur

Deputeti i Kuvendit të Kosovës, Begjet Pacolli thotë se tre personat që ranë në lumin Lepenc kanë vdekur dhe i njëjti ka publikuar emrat e tyre

Një makinë që dyshohet se ishte me targa të Kosovës është përmbysur në lumin Lepenc.

Makina ishte përmbysur pasditen e djeshme në lumin Lepenc, në pjesën e Maqedonisë së Veriut, përkatësisht afër tunelit në rrugën Shkup-Bllacë. Alsat M raporton se dyshimet e para janë që makina të ketë targa të Kosovës.

Deputeti i Kuvendit të Kosovës, Begjet Pacolli, thotë se tre personat që ranë në lumin Lepenc janë shqiptarë dhe kanë vdekur, i njëjti ka publikuar emrat e tyre.

Pacolli përmes një postimi thotë se ishin familje.

“E përjetoi me dhimbje tragjedinë e familjes Pacolli, këtë mbrëmje në Maqedoni ku Naim, Merita dhe Ermal Pacolli, humbën jetë. Zoti i mëshiroftë të ndjerët e Shkëlqimit i uroi shërim të shpejtë. Lutem për këtë familje!”, shkruan Pacolli.

Shija e redaktorit

Sulmuesi i përfaqësueses së Kosovës Muhamet Hyseni zyrtarizohet tek AC...

Të verdhit e rrezikshëm siç njihen në futbollin danez “AC Horsens” kanë arritur të bëjnë goditje të rëndësishme për afatin e ri kalimtar të...

Fermeri 74 vjeçar i shtëpisë së të moshuarve e funksionalizon...

Domate, speca, tranguj, kunguj e plot lloje të tjera perimesh janë të gjeturat e stinës në këtë serrë, mu në zemër të kryeqytetit. Ajo gjendet...

Shefja e katalunasve në Parlamentin e Spanjës: S’do të ndalemi...

Partia katalunase “Junts per Catalunya” kanë marrë një iniciativë në Parlamentin e Spanjës për t’i kërkuar Qeverisë së Spanjës njohjen e pavarësisë së Kosovës...

Të fundit nga rubrika