Makinat elektronike në Komunën e re të Prishtinës dështojnë në sigurimin e dokumenteve

Përpos mungesës së materialit që qytetarët e Republikës së Kosovës të pajisen me pasaportë, letërnjoftim e patentë shofer, njëherit, nuk po funksionojnë as makinat elektronike për sigurimin e ekstraktit të lindjes.

Në adresën e Portalit Dukagjini ka ardhur një ankesë nga një qytetar i cili kishte paguar shumën prej 1 eurosh për sigurimin e ekstraktit të lindjes.

Nga kjo e fundit, qytetarit i kishte arritur një fletë bosh.

Ai thekson se e njëjta i kishte ndodhur edhe një të pranishmi.

Portali Dukagjini ka kontaktuar edhe me shërbimet publike të Komunës.

“Aparatet e e-kioskeve janë duke funksionuar në 3 pika. Objekti i vjetër i Komunës së Prishtinës, objekti i ri Komunës së Prishtinës , si dhe ARC-MPB Agjencioni i Regjistrimit Civil. Deri më tani nuk kemi pasur ndonjë ankesë nga qytetarët, dhe gjatë periudhës 01.01.2023 – 17.01.2023 janë lëshuar 4337 çertifikata përmes E-kiosqeve”, kanë thënë nga Komuna.

Shija e redaktorit

Komuna e Prishtinës publikon çmimet e reja për trafikun urban

Komuna e Prishtinës në kuadër të Marrëveshjes së Kredisë mes Trafiku Urban Prishtinë dhe Bankës Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim (BERZh), me qëllim të...

Libraria “Dukagjini” fiton çmimin FIDES 2022 për kontributin korporativ

Libraria "Dukagjini" ka marrë të mërkurën e 18 janarit çmimin FIDES 2022 për kontribut korporativ. Ky çmim librarisë "Dukagjini", ju dha për kontributin e vazhdushëm...

Libraria Dukagjini vjen me “BookFest” në Albi Mall

Libraria “Dukagjini” dhe “Albi Mall” kanë bashkuar forcat për një superfestë të librit, me shumë aktivitete e superatmosferë. Për dhjetë ditë me BookFest-in e librarisë...

Më të lexuarat

I shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Gjermania, 25-vjeçari nga Kosova...

Një 25-vjeçar nga Kosova është ndaluar në Morinë, pasi ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Gjermania. Policia njofton se i riu me inicialet J. D,...

Qytetari tregon si i mbeti kamioni në barikada, tregon se...

Një qytetar ka treguar se si i ka mbetur kamioni në barrikadat e vendosura në Veri të Mitrovicës. Ai thotë se i maskuari, duke...

‘Rikthehet’ analisti Dardan Gashi në Debat Plus me sondazh të...

Analisti Dardan Gashi, është rikthyer në emisionin Debat Plus në RTV Dukagnini, pasi kishte lëshuar debatin në mënyrë demostrative pas shfaqjes së një sondazhi...

Të fundit nga rubrika