Maqedonia e Veriut: 504 raste të reja me COVID-19

Në Maqedoninë e Veriut është rritur numri i rasteve të infektimeve me Covid-19. Sipas të dhënave të fundit të Ministrisë së Shëndetësisë janë infektuar mbi 500 persona vetëm brenda 24 orëve të fundit

Qendra e COVID-19, Shkup

Në 24 orët e fundit, sipas njoftimit të Ministrisë së Shëndetësisë së Maqedonisë së Veriut, janë kryer 1 mijë e 365 testime.

Nga testimet e realizuara janë regjistruar 494 raste të reja.

Nga 494 raste të infektimit, 133 janë riinfektime. Ndërsa, të rikuperuar janë regjistruar, gjithsej, 321 pacientë brenda 24 orëve të fundit.

Nga ‘Termini Im’ janë regjistruar dy vdekje, por të regjistruara në muajin e kaluar sipas Mia.mk.

Raste aktive me Covid-19, sipas MSH-së, raportohet të jetë 2 mijë e 490.

Deri më tani janë bërë, gjithsej, 2 milion e 94 mijë e 710 testime të Covid-19 në vend.

Numri i përgjithshëm i personave të diagnostikuar me Covid-19 në Maqedoninë e Veriut, që nga fillimi i pandemisë, ka shkuar në 318 mijë e 138 pacientë, ndërsa i të shëruarve 306 mijë e 309, i vdekjeve 9 mijë e 339.

Tabela e të dhënave nga MSH e Maqedonisë së Veriut për Covid-19

Shija e redaktorit

Kongresmenja amerikane: Çdo agresion ndaj Kosovës përbën kërcënim për sigurinë...

Lisa McClain, anëtare e Komitetit për Arsimin dhe Punën në Dhomën e Përfaqësuesve në Michigan të ShBA-së, ka thënë se Kosova që moti është...

The Guardian: Zyrtarët amerikanë u bindën nga provat e Qeverisë...

Sulmi terrorist në Banjskë të Zveçanit, më 24 shtator të këtij viti, e ka marrë edhe vëmendjen ndërkombëtare. Së fundmi, gazeta prestigjioze britanike “The Guardian”,...

Anton Cena me tre medalje, dy të arta dhe një...

Anton Cena, garues nga Kosova për Lojërat e 11-të për Policë, Doganierë dhe Zjarrfikës, ka arritur t'i fitojë tri medalje, dy të arta dhe...

Të fundit nga rubrika