Maqedonia e Veriut: 504 raste të reja me COVID-19

Në Maqedoninë e Veriut është rritur numri i rasteve të infektimeve me Covid-19. Sipas të dhënave të fundit të Ministrisë së Shëndetësisë janë infektuar mbi 500 persona vetëm brenda 24 orëve të fundit

Qendra e COVID-19, Shkup

Në 24 orët e fundit, sipas njoftimit të Ministrisë së Shëndetësisë së Maqedonisë së Veriut, janë kryer 1 mijë e 365 testime.

Nga testimet e realizuara janë regjistruar 494 raste të reja.

Nga 494 raste të infektimit, 133 janë riinfektime. Ndërsa, të rikuperuar janë regjistruar, gjithsej, 321 pacientë brenda 24 orëve të fundit.

Nga ‘Termini Im’ janë regjistruar dy vdekje, por të regjistruara në muajin e kaluar sipas Mia.mk.

Raste aktive me Covid-19, sipas MSH-së, raportohet të jetë 2 mijë e 490.

Deri më tani janë bërë, gjithsej, 2 milion e 94 mijë e 710 testime të Covid-19 në vend.

Numri i përgjithshëm i personave të diagnostikuar me Covid-19 në Maqedoninë e Veriut, që nga fillimi i pandemisë, ka shkuar në 318 mijë e 138 pacientë, ndërsa i të shëruarve 306 mijë e 309, i vdekjeve 9 mijë e 339.

Tabela e të dhënave nga MSH e Maqedonisë së Veriut për Covid-19

Shija e redaktorit

Spanja kampione e Evropës për herë të katërt

Ka mbaruar super ndeshja mes Spanjës dhe Anglisë në kuadër të finales së Kampionatit Evropian 2024. Pas një loje fantastike, Spanja ka përmbyllur ndeshjen me...

Spanja në finale, mposht Francën

Kombëtarja e Spanjës ka arritur kualifikimin në finale të Euro 2024, pasi mposhti me rezultat 2:1 kombëtaren e Francës në gjysmëfinale. Në pjesën e dytë...

Ballkani triumfon në ndeshjen e parë kualifikuese në Ligën e...

Ballkani ka fituar 2-1 ndaj Santa Coloman në 1/8 e fazës kualifikuese në Ligën e Kampionëve. Ndeshja nisi me një ritëm të qetë, por që...

Të fundit nga rubrika