Maqedonia e Veriut me shtatë shqiptarë për ndeshjet e marsit

Shtatë futbollistë shqiptarë do të udhëheqin Maqedoninë e Veriut në ndeshjet kualifikuese të Euro 2024 gjatë muajit mars

Përzgjedhësi i Përfaqësueses së Maqedonisë së Veriut, Blagoja Milevski, ka publikuar të mërkurën listën e futbollistëve për ndeshjet eliminatore për “Euro 2024”.

Selektori Blagoja Milevski e ka publikuar sot listën e të ftuarve për ndeshjet me Maltën dhe me Ishujt Faro, ndërsa shihet prezenca e disa futbollistëve shqiptarë.

Bëhet fjalë për Visar Musliun, Ezgjan Aliovskin, Egzon Bejtullain, Enis Bardhin, Arijan Ademin, Agon Elezin e Valon Ethemin.

Ekipi i Maqedonisë së Veriut do të grumbullohet më 19 mars për t’u përgatitur për sfidat e marsit.

 

Shija e redaktorit

Lame: Me intervenimin e NATO-së, UÇK-ja u bë ushtri me...

Ish-gjenerali shqiptar i Divizionit të Kukësit, Kudusi Lame, për 24 vjetorin e bombardimeve të NATO-së drejt caqeve serbe ka thënë se Kosova kishte filluar...

Distria Krasniqi e argjendtë në Gjeorgji

Kampionia olimpike, Distria Krasniqi, në kategorinë -52 kg, ka fituar medaljen e argjendtë dhe 700 pikë olimpike në Paris 2024 në Grand Slamin e...

“Radar” me Edita Doli mbledh mbi 50 mijë euro për...

Mbi 50 mijë euro nga telefonatat dhe mjetet e dorëzuara në ambientet e Dukagjinit është shuma që është mbledhur deri tani për Gazmend Malokun,...

Të fundit nga rubrika