Marku përballet me Jenkins

Florian Maloku ka bërë të ditur datën e përballjes me uellsianin Kris Jenkins.

Kampioni shqiptar ka dhënë detaje mbi kundërshtarin e ardhshëm të tij. Përmes një postimi në llogarinë e tij në instagram, Marku ka bërë të ditur se ndeshja do të zërë vend në “Utilita Arena” më 2 prill.

Kjo do të jetë mbrojtja e parë e titullit për Markon. Ai ka ftuar të gjithë adhuruesit e tij në Newcastle.

Florian Maloku kishte bërë debutimin e tij të parë më 1 dhjetor të vitit 2018 duke fituar kundër Nikola Janicievic në Ulm të Gjermanisë.

Shija e redaktorit

111 vjet që nga shpallja e pavarësisë së Shqipërisë

Sot 111 vjet më parë në Vlorë, përfaqësues të Vilajeteve shqiptare e shpallën pavarësinë e shtetit shqiptar. Kuvendi Kombëtar i Vlorës mbledhjen e tij të...

Presidentja Osmani udhëton për në Tiranë, merr pjesë në Samitin...

Presidentja e Kosovës, me ftesë të kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama, ka udhëtuar për në Tiranë ku do të marrë pjesë në Samitin III...

“Revolta shqiptare ndaj osmanëve”, botimi i “The Spectator” më 1880...

Në një artikull të publikuar në revistën britanike, “The Spectator”, më 15 maj 1880, rrëfehet historia e një revolte shqiptare dhe shfaq vështirësinë që...

Të fundit nga rubrika