Matthew Perry, ylli i “Friends” vdiq në moshën 54-vjeçare

Matthew Perry, ylli i “Friends” vdiq në moshën 54-vjeçare

Aktori amerikan, Matthew Perry, i njohur më së shumti për rolin e Chandler Bing në hitin televiziv të viteve ’90 “Friends”, ka vdekur në moshën 54-vjeçare.

Aktori u gjet i vdekur në shtëpinë e tij në Los Anxhelos, thanë burimet e zbatimit të ligjit për mediat amerikane, shkruan BBC.

LA Times dhe TMZ, të cilat fillimisht raportuan se Perry kishte vdekur, thanë se aktori u gjet i pavetëdijshëm në një vaskë të nxehtë në shtëpinë e tij.

Ndërsa, një zëdhënës i Departamentit të Zjarrfikësve të Los Anxhelosit tha për BBC se reaguesit e parë shkuan në një adresë në zonën e Paqësorit Palisades, në lidhje me një “urgjencë uji” të një lloji të panjohur, por nuk përmendi emrin e Perry.

Warner Bros TV, i cili prodhoi “Friends”, tha se “ne jemi të shkatërruar nga vdekja e mikut tonë të dashur Matthew Perry”.

“Matthew ishte një aktor jashtëzakonisht i talentuar dhe një pjesë e pashlyeshme e familjes së grupit televiziv Warner Bros”, thuhej në deklaratën e tyre.

Shija e redaktorit

Sulmuesi i përfaqësueses së Kosovës Muhamet Hyseni zyrtarizohet tek AC...

Të verdhit e rrezikshëm siç njihen në futbollin danez “AC Horsens” kanë arritur të bëjnë goditje të rëndësishme për afatin e ri kalimtar të...

Fermeri 74 vjeçar i shtëpisë së të moshuarve e funksionalizon...

Domate, speca, tranguj, kunguj e plot lloje të tjera perimesh janë të gjeturat e stinës në këtë serrë, mu në zemër të kryeqytetit. Ajo gjendet...

Shefja e katalunasve në Parlamentin e Spanjës: S’do të ndalemi...

Partia katalunase “Junts per Catalunya” kanë marrë një iniciativë në Parlamentin e Spanjës për t’i kërkuar Qeverisë së Spanjës njohjen e pavarësisë së Kosovës...

Të fundit nga rubrika