Mayweather dhe McGregor afër marrëveshjes për revansh

Floyd Mayweather dhe Conor McGregor janë shumë afër një marrëveshjeje e cila është në vlerë prej 130 milionë paund për një ndeshje kthimi të boksit, por dyshja po "grinden" për numrin e raundeve të përfshira

Floyd Mayweather dhe Conor McGregor

Boksieri Floyd Mayweather thuhet të jetë afër një marrëveshjeje me Conor McGregor për të organizuar një revansh të bujshëm.

Në gusht të vitit 2017-të Mayëeather dhe McGregor u ndëshën në Las Vegas, ku Mayweather i dha superyllit të UFC-së një mësim boksi duke e siguruar një fitore të raundit të dhjetë.

Sipas thesun, Mayweather është i gatshëm që të vendosë sërish rekordin e tij të pamposhtur në linjë në ndeshjen kundër McGregor.

Edhe pse Mayweather nuk ka luftuar profesionalisht në ring që nga fitorja ndaj irlandezit, thuhet se të dyja palët janë afër përfundimit të një marrëveshjeje pasi Mayweather i ka ofruar McGregor 157.9 milionë dollarë për një ndeshje të kthimit.

McGregor, është i gatshëm që të luftojë me Mayweather.

Diskutimi tjetër për këtë revansh është edhe numri i raundeve, McGregor ka kërkuar që kjo “luftë” të shkojë deri në dhjetë raunde.

E gjithë kjo marrëveshje për një revansh të mundshëm që përflitet, është lënë të kuptohet nga vetë McGregor në një postim që e kishte bërë ai, e që më pas e kishte fshirë.

Shija e redaktorit

Publikohen foto të rralla të “The Beatles” duke performuar në...

Imazhet janë realizuar në vitin 1961, një vit para se të publikohej kënga e tyre debutuese Love Me Do. Fotot tregojnë Sir Paul McCartney dhe...

Intervistë me Mimoza Hasani-Pllana, flet për poezitë dhe kategoritë e...

“Shtegtimi i shqipes në Evropë”, "Komunikimi ndërkulturor” dhe “Poezia e Kosovës në tri kontekste”, janë disa nga librat e fundit të autores, Mimoza Hasani-Pllana. Talentin...

Qenësia e Zarathustrës së Niçes në shqip nga Taulant Hatia

“Njeriu është diçka që duhet të mposhtet. Njeriu është një litar, i lidhur midis kafshës dhe mbinjeriut - një litar mbi një humnerë. Ajo...

Më të lexuarat

Qeveria çanëtarëson anëtarët e SBASHK-ut, thotë se duhet të anëtarësohen...

Qeveria e Kosovës ka çanëtarësuar anëtarët e Sindikatës së Bashkuar të Arsimit, Shkencës dhe Kulturës. Kjo është konfirmuar për Portali Dukagjini, nga anëtarja e Këshillit...

Haliti pas videos së LVV-së: Rrugaçëve nuk u jap llogari,...

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Xhavit Haliti, ka thënë se ai nuk u jep llogari “rrugaçëve”, por vetëm institucioneve të shtetit. Një reagim i...

Vuçiq: Kam frikë se beteja e Stalingradit do të vijë...

I pari i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, është shprehur se ka frikë, se mund të  ndodh një betejë e ngjashme me  atë të Stalingradit, ku...

Të fundit nga rubrika