Mbahet Festivali i “Teatrit të Shkollave të Mesme” në Gjilan 

Ky festival mbahet për vitin e dytë radhë dhe Komuna e Gjilanit është zotuar se do të jetë i përvitshëm dhe tradicional

Festivali i “Teatrit të Shkollave të Mese” është përmbyllur me shfaqjet e shumta që u mbajtën nga 23 nëntori deri më 26 nëntori, me pjesëmarrjen e dhjetëra nxënësve në rolet e tyre në skenën teatrore dhe qindra nxënës pjesëmarrës në sallën e kuqe të Teatrit të qytetit në Gjilan.

Ky festival mbahet për vitin e dytë me radhë dhe komuna e Gjilanit është zotuar se do të jetë i përvitshëm dhe tradicional.

Shfaqja e fundit “Festivali i Muzikës Ndërkombëtare Multietnike”, në kuadër të Festivalit të Teatrit të Shkollave të Mesme (FTSHM) në Gjilan, u realizua nga nxënësit e Shkollës së Mesme të Artit Pamor “Adem Kastrati” dhe Shkollës së Muzikës.

 

Shija e redaktorit

Cristiano Cardoso, braziliani i Drenicës

Po stërvit shumë larg nga shtëpia, por në Skenderaj ndihet sikur në shtëpi. Cristiano Cardozo është portieri brazilian i Drenica Futsal, të cilin krahas punës...

Rama takohet me udhëheqësit e Katarit, i fton ata për...

Kryetari i Prishtinës, Përparim Rama ka njoftuar se së bashku me Presidenten e vendit, Vjosa Osmani është duke qëndruar në Katar për një vizitë...

Osmani uron Suedinë pasi iu hap rruga për anëtarësim në...

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka uruar Suedinë pasi asaj iu hap rruga për anëtarësim në NATO, meqë Hungaria miratoi të hënën kandidaturën e...

Të fundit nga rubrika