Mbappe në ‘skuadrën e bombave’ te PSG: Planifikon të largohet, por vazhdon stërvitjet përpara sezonit

Reprezentuesi francez e gjeti veten pjesë të 'skuadrës së bombave' të PSG-së pasi u la jashtë turneut para-sezonal të klubit

Kylian Mbappe

Kylian Mbappe po stërvitet veçmas nga grupi kryesor i Paris Saint-Germain dhe aktualisht po punon me një grup lojtarësh të kthyer në Francë për para-sezonin.

Ky grup përfshin 14 lojtarë të tjerë që nuk janë pjesë e skuadrës së parë të klubit dhe janë të konsideruar të padëshiruar për nevojat e PSG-së.

Këta lojtarë janë shpërbërës dhe janë quajtur “skuadra e bombave”.

Në këtë grup të përgjithshëm prej 15 lojtarësh të padëshiruar, përfshihen lojtarë të njohur si Kylian Mbappe, Leandro Paredes, dhe Julian Draxler, si dhe të tjerë si Arnau Tenas, Colin Dagba, Nehemiah Fernandez-Veliz, Djeidi Gassama, Georginio Wijnaldum, Moutanabi Bodiang, Mathyas Randriamamy, Kenny Nagera, Abdou Diallo, dhe Timothee Mujrum Vëçhuntu.

Ndërsa, siç ka raportuar mediumi Goal, ky grup nuk përfshin vetëm lojtarë të ekipit të të moshuarve, por edhe lojtarë U19 që nuk kanë arritur të çimentohen në skuadrën e parë.

Mbappe u la jashtë skuadrës kryesore për të shkuar në turneun e PSG-së në Japoni, por nuk e ndoqi skuadrën për shkak të dëshirës së tij të largohet nga klubi verën e ardhshme, pas skadimit të marrëveshjes aktuale.

PSG beson se ai ka biseduar tashmë me Real Madridin dhe do të transferohet te ata në vitin 2024 si një transferim i lirë.

Ndërkohë, skuadra e Luis Enrique është aktualisht në Japoni dhe do të luajë një ndeshje miqësore me Jeonbukun në datën e enjte.

Shija e redaktorit

Spanja kampione e Evropës për herë të katërt

Ka mbaruar super ndeshja mes Spanjës dhe Anglisë në kuadër të finales së Kampionatit Evropian 2024. Pas një loje fantastike, Spanja ka përmbyllur ndeshjen me...

Spanja në finale, mposht Francën

Kombëtarja e Spanjës ka arritur kualifikimin në finale të Euro 2024, pasi mposhti me rezultat 2:1 kombëtaren e Francës në gjysmëfinale. Në pjesën e dytë...

Ballkani triumfon në ndeshjen e parë kualifikuese në Ligën e...

Ballkani ka fituar 2-1 ndaj Santa Coloman në 1/8 e fazës kualifikuese në Ligën e Kampionëve. Ndeshja nisi me një ritëm të qetë, por që...

Të fundit nga rubrika