Mbërrijnë në Kosovë senatorët amerikanë

Tre senatorët e SHBA-së, kanë mbërritur në Kosovë, gjatë ditës pritet që të takohen me kryeministrin Albin Kurti dhe presidenten Vjosa Osmani

Kanë arritur në Kosovë, tre senatorët Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Chris Murphy, Thom Tillis dhe Jeanne Shaheen.

Kështu bëri të ditur Ambasadori i SHBA-së, në Kosovë, Jeff Hovenier.

Ambasadori Hovenier, përmes një postimi në twitter ka thënë se, tre senatorët amerikanë ishin avokatë të vjetër të pavarësisë së Kosovës.

“Me kënaqësi kemi mirëpritur sot në Kosovë, senatorët Shaheen, Murphy dhe Tillis, që ishin avokatë të vjetër të pavarësisë, sovranitetit dhe integrimit euroatlantik”, ka shkruar ai.

Gjatë qëndrimit në Kosovë ata do të takohen me presidenten e Kosovës, Vjosa Osmanin dhe kryeministrin Albin Kurti.

Shija e redaktorit

INTERVISTË me Marin Memën: Kemi nevojë të duam më shumë...

Cilki i dokumentarëve, 'Gjurmë Shqiptare' me autorin Marin Mema, në Top Channel Albania përfshin një audiencë të të gjitha moshave. Në 'Gjurmë Shqiptare' trajtohen tema...

Këngët për nder të gjeniut Andy Warhol

Data e 6-gushtit shënon lindjen e një pop artisti si Andrew Warhol, arti i tij i  mrekullueshëm dhe idetë revolucionare të Warhol ishin padyshim...

“Film n’park”, tradita që i rikthehet Prishtinës

Në zemrën e gjelbërt të kryeqytetit, në mesin e dritave, miqve dhe muzikës, është vendi ku “Film n’park” shënon një rikthim pas kufizimeve nga...

Më të lexuarat

RTS zviceran: Personi që paralajmëroi vrasjen e Dick Martyt, është...

Është zbuluar se kush ishte infromatori që tregoi se ka një planë për të vrarë Dick Marty-in. Sipas Programiit të RTS Mise au point  ai...

24 vjet dhe 10 muaj burgim për të akuzuarin i...

Gjykata Themelore në Prizren, të hënën e ka dënuar të akuzuarin Sylejman Ahmeti me 24 vjet e 10 muaj burgim për vrasje. Aktakuza e ngritur...

Komandanti i parë i KFOR-it: Në Veri ekziston një grup...

Komandanti i parë i KFOR-it, Erhard Buhler, në një intervistë për Albanian Post, ka thënë se në veri të vendit ekziston një grup multietnik...

Të fundit nga rubrika