Mbërrijnë në Kosovë senatorët amerikanë

Tre senatorët e SHBA-së, kanë mbërritur në Kosovë, gjatë ditës pritet që të takohen me kryeministrin Albin Kurti dhe presidenten Vjosa Osmani

Kanë arritur në Kosovë, tre senatorët Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Chris Murphy, Thom Tillis dhe Jeanne Shaheen.

Kështu bëri të ditur Ambasadori i SHBA-së, në Kosovë, Jeff Hovenier.

Ambasadori Hovenier, përmes një postimi në twitter ka thënë se, tre senatorët amerikanë ishin avokatë të vjetër të pavarësisë së Kosovës.

“Me kënaqësi kemi mirëpritur sot në Kosovë, senatorët Shaheen, Murphy dhe Tillis, që ishin avokatë të vjetër të pavarësisë, sovranitetit dhe integrimit euroatlantik”, ka shkruar ai.

Gjatë qëndrimit në Kosovë ata do të takohen me presidenten e Kosovës, Vjosa Osmanin dhe kryeministrin Albin Kurti.

Shija e redaktorit

Presidentja Osmani nderohet me Çmimin e Evropës nga Fondacioni Pan-Europian

Fondacioni Fondacioni Pan-Evropian Richard Coudenhove-Kalergi i ka ndarë Presidentes së Kosovës Vjosa Osmani, çmimin e ‘Evropës’, për përkushtimin e saj ndaj raporteve me partnerët...

Nis ceremonia e diplomimit të gjeneratës së 59-të të Policisë...

Ka filluar ceremonia e diplomimit të gjeneratës së 59-të të Policisë së Kosovës. Sot diplomojnë 445 kadetë të Policisë së Kosovës. Kryeministri i Republikës së Kosovës,...

Policia konfirmon arrestimin e Akil Gjakovës

Policia e Kosovës, ka arrestuar xhudistin Akil Gjakova, si të dyshuar për veprën penale dhunë në familje. Lajmin për Portalin Dukagjini e ka konfirmuar zëdhënësi...

Të fundit nga rubrika