Mbetet pezull marrëveshja për ratifikimin e kredisë për programin e financave publike

Ka mbetur pezull Marrëveshja Ndërkombëtare për ratifikimin e kredisë për programin e financave publike, për shkak të mospajtimeve në mes të pozitës dhe opozitës

Ka mbetur pezull Marrëveshja Ndërkombëtare për ratifikimin e kredisë për programin e financave publike dhe rritjes ekonomike ndërmjet Republikës së Kosovës dhe Fondit OPEC për Zhvillim Ndërkombëtar.

Kjo, sepse, kishte mospajtime në mes të pozitës dhe opozitës.

Në votimin për këtë marrëveshje kanë marrë pjesë 66 deputetë, ku 48 prej tyre kanë votuat pro, 16 kundër dhe 2 të tjerë abstenuan.

Në këtë seancë të Kuvendit janë duke u votuar marrëveshjet ndërkombëtare, derisa kujtojmë se kjo seancë ka filluar me një orë vonesë, ishte paraparë të niste në orën 10:00, ndërsa ka nisur në orën 11:00.

Në rend të ditës janë 27 pika.

Shija e redaktorit

Shefja e katalunasve në Parlamentin e Spanjës: S’do të ndalemi...

Partia katalunase “Junts per Catalunya” kanë marrë një iniciativë në Parlamentin e Spanjës për t’i kërkuar Qeverisë së Spanjës njohjen e pavarësisë së Kosovës...

Mark Rutte do të jetë në krye të NATO-s

Mark Rutte do të jetë sekretari i ardhshëm i Përgjithshëm i NATO-s, pasi të 32 anëtarët e aleancës ranë dakord që kryeministri holandez në...

Nëna e Leotrimit: Djali im paska qenë i krejt Kosovës

Gjatë së martës, më 18 qershor, që shënonin 25-vjetorin e Ditës së Çlirimit të Skenderajt, është përuruar shtatorja Leotrim Ahmetit, 7-vjeçarit të vrarë gjatë...

Të fundit nga rubrika