Mbi 4000 shoferëve u ndalohet drejtimi i automjeteve, policia bën apel për respektim të rregullave

Me anë të një postimi në Facebook, Policia ka njoftuar se kjo shifër është arritur në periudhën janar-qershor. E njëjta s u ka bërë thirrje shoferëve që të respektojnë rregullat e trafikut

4116 shoferëve u është ndaluar drejtimi i mjetit me veprim motorik, nga Policia e Kosovës.

Me anë të një postimi në Facebook, Policia ka njoftuar se kjo shifër është arritur në gjashtë mujorin e parë të këtij viti, përkatësisht në periudhën janar-qershor.

“Policia e Kosovës vazhdon me aktivitete që kanë për qëllim ngritjen e sigurisë në trafikun rrugor si dhe uljen e aksidenteve.   Gjatë periudhës kohore Janar – Qershor 2023: 4116 shoferëve, iu është ndaluar drejtimi i mjetit me veprim motorik. 12751 shoferëve, iu kanë vendosur pikë negative”, thuhet në njoftim.

Policia e Kosovës u ka bërë thirrje shoferëve që të respektojnë rregullat e trafikut.

Shija e redaktorit

Mark Rutte do të jetë në krye të NATO-s

Mark Rutte do të jetë sekretari i ardhshëm i Përgjithshëm i NATO-s, pasi të 32 anëtarët e aleancës ranë dakord që kryeministri holandez në...

Nëna e Leotrimit: Djali im paska qenë i krejt Kosovës

Gjatë së martës, më 18 qershor, që shënonin 25-vjetorin e Ditës së Çlirimit të Skenderajt, është përuruar shtatorja Leotrim Ahmetit, 7-vjeçarit të vrarë gjatë...

Kosova dhe Izraeli me marrëveshje për heqjen e vizave

Izraeli i ka hequr vizat për qytetarët e Kosovës, duke u bërë kështu shteti i 50-të që mundëson lëvizje të lirë për kosovarët. Kështu ka...

Të fundit nga rubrika