MC Kresha tregon pse e përmendi në këngë Ismet Munishin

Mc Kresha

I ftuar në emisionin “Dueli Botëror”, reperi i njohur MC Kresha ka treguar pse i një rresht në këngënë “Semafori”, trajnerit Ismet Munishit.

“Jo pse e kom shok Ismetin, por është atraksion për futbollin e Kosovës”.

Ai shtoi se “Ismeti është motivues, në çdo skuadër ka nxjerrë talenta. 10-shi i skuadrës është njeriu më i rëndësishëm në ekip dhe Ismeti e ka bartë 10-shin”.

Kresha po ashtu përmendi se edhe pëlqimi që e kanë pasur të dy ndaj Maradonës ka qenë njëra ndër arsyet tjera.

Kjo është vetëm nata e tretë e emisionit “Dueli Botëror” i cili do zgjasë deri në në finalen e madhe të Kupës së Botës.

Edhe në netët në vazhdim do të ketë të ftuar të ndryshëm nga bota e sportit dhe jo vetëm, të cilët në fokus kryesor do ta kenë diskutimin për Kampionatin Botëror.

Analizat

Pesë yje të rinj në Kupën e Botës 2022

Kemi dy ditë pushim sa i përket aksionit në fushë në Kupën e Botës 2022, por kjo na bënë të mendojmë më shumë rreth...

Ramos duke zëvendësuar Ronaldon “bëri diferencën për Portugalinë”

Ishte një arritje që i bëri ata të përpiqeshin për librat e rekordeve. Njeriu i parë që shënoi një hat-trick në fillimin e tij...

Trajneri i Portugalisë thotë se roli i Ronaldos ‘do të...

Roli i sulmuesit portugez, Cristiano Ronaldo, për pjesën e mbetur të Kupës së Botës është diçka që duhet të "përcaktohet", kshtu është shprehur trajneri...

Stadiumet

Stadiumi Ahmad bin Ali

Karakteristika më e habitshme e stadiumit është një fasadë e ndezur, e përbërë nga modele që karakterizojnë aspekte të ndryshme të vendit: rëndësinë e...

Stadiumi Al Bayt

Stadiumi e ka marrë emrin nga 'bajt al sha'ar' – të cilat ishin tenda të përdorura historikisht nga popujt nomadë në Katar dhe në...

Stadiumi Al Janoub

Dizajni është frymëzuar nga velat e varkave tradicionale Dhow, në nder të së kaluarës detare të Al Wakrah. Një sistem inovativ ftohjeje dhe çati e...

Të fundit nga rubrika