Me një gol të anuluar të Ronaldos, mbaron baras pjesa e parë e ndeshjes Portugali-Gana

Portugalia e udhëhequr nga Cristiano Ronaldo nuk ka arritur të shënojë gol gjatë pjesës së parë ndaj Ganës, përkundër rasteve të shumta që kishte

Ka përfunduar pjesa e parë e Portugalisë dhe Ganës me rezultat të barabartë 0:0, përkundër dominimit nga ana e kombëtares portugeze.

Në minutën e 31-të Ronaldo me një sulm të shpejtë arriti ta fut topin në rrjetë, por i është anuluar gola.

Cristiano Ronaldo e kishte nisur fuqishëm ndeshjen kundër Ganës, pasi në minutën e 10-të pati një mundësi shumë të mirë për të shënuar dhe ishte afër golit të parë, por duke vrapuar me topin drejt portës ganeze u bllokua nga portieri.

Portugalia që nga fillimi i ndeshjes me shpejtësi të madhe kishte shanse për të goditur rrjetën e portës ganeze, pasi Ronaldo pati mundësin me kokë në minutën e 13-të por nuk ishte e saktë për të arritur golin e parë.

Për Ronaldon, kapitenin e kombëtares portugeze, është Botërori i pestë dhe sipas tij ky kampionat do të jetë i fundit.

Portugalia dhe Gana janë duke zhvilluar ndeshjen e parë të fazës grupore në Kampionatin Botëror, ‘Katar 2022’.

Këto përfaqësuese janë pjesë e Grupit H, në të cilin ndodhen edhe Uruguai dhe Koreja e Jugut.

Analizat

Brazili përballet me Zvicrën pa Neymarin

Brazili, i mbështetur nga një fitore 2-0 kundër Serbisë në ndeshjen e tyre hapëse, do të kërkojë të rezervojë vendin e tij në 16-shen...

Musiala tregon sërish potencialin e tij teksa impresionon ndaj Spanjës

I mahnitshëm dhe i pashoq, adoleshenti gjerman, Jamal Musiala, tani ka etiketën si "Lionel Messi i ardhshëm". 19-vjeçari luajti një rol kyç në shtyrjen e...

Të gjitha gabimet e Meksikës në ndeshjen kundër Argjentinës

Që në momentin e parë që tifozët e Meksikës panë ndeshjen startuese të Gerardo Martinos kundër Argjentinës, shumica u habitën nga vendimi i tij...

Stadiumet

Stadiumi Ahmad bin Ali

Karakteristika më e habitshme e stadiumit është një fasadë e ndezur, e përbërë nga modele që karakterizojnë aspekte të ndryshme të vendit: rëndësinë e...

Stadiumi Al Bayt

Stadiumi e ka marrë emrin nga 'bajt al sha'ar' – të cilat ishin tenda të përdorura historikisht nga popujt nomadë në Katar dhe në...

Stadiumi Al Janoub

Dizajni është frymëzuar nga velat e varkave tradicionale Dhow, në nder të së kaluarës detare të Al Wakrah. Një sistem inovativ ftohjeje dhe çati e...

Të fundit nga rubrika