“Më shumë kampionat i humbur nga Drita, sesa i fituar nga Ballkani”, thotë Luzi

Ndihmës trajneri i Dukagjinit, Artan Luzi, ka thënë se sipas tij është një kampionat i humbur nga Drita sesa i fituar nga Ballkani.

Në emisionin ‘Dueli Sportiv’ në RTV Dukagjini, Luzi tha se si pasojë e rezultateve negative në fund të sezonit ‘Intelektualët’ nuk arritën të shpalleshin kampion të elitës së futbollit kosovar.

“Për mendimin tim më duket se është një kampionat i humbur nga Drita sesa i fituar nga Ballkani. Një episod pozitiv të bënë kampion, një episod negativ nuk të bënë kampion.”

“Drita është dy pikë para tre lojë nga përfundimi i kampionatit, për mendimin tim e ka humbur Drita,” tha ai,

Emisioni ‘Dueli Sportiv’ transmetohet çdo të diel nga ora 22:00 në RTV Dukagjini. Në vazhdim do të ketë edhe shumë risi të tjera përveç analizave të futbollit vendor.

Shija e redaktorit

Panairi i 23-të i Librit: Triumfi i fjalëve të shkruara

Me moton 'Libri triumfon', më 6 qershor pritet të hapet edicioni i 23-të i Panairit të Librit, i cili organizohet nga Shoqata e Botuesve...

“Dance the Night” e Dua Lipës zgjidhet si kënga e...

Kënga “Dance the Night” e këngëtares me prejardhje nga Kosova, Dua Lipa ka kryesuar sondazhin e ri muzikor të kësaj jave. Fansat e muzikës votuan...

Policia heton incidentet në veri të Kosovës

Protestat janë duke vazhduar në tri komunat e veriut të vendit - Leposaviq, Zubin Potok dhe Zveçan. Policia e Kosovës ka njoftuar se situata...

Të fundit nga rubrika