Me urdhër të Gjykatës Speciales ndalohet Nait Hasani

Nait Hasani, ish-i burgosur politik, deputet dhe ambasador, u shoqërua nga hetuesit e misionit të EULEX-it në Fushë-Kosovë ditën e diel, rreth orës 14:30. Ky shoqërim zgjati përreth tri orë dhe kishte të bëjë me konfiskimin e telefonit të tij personal sipas urdhrit të Dhomave të Specializuara të Gjykatës Speciale

Nait Hasani

Ish-i burgosuri politik, deputeti dhe ambasadori, Nait Hasani, të dielën e 13 shtatorit është shoqëruar nga hetuesit e EULEX-it, për tri orë, në bazën e tyre në Fushë-Kosovë.

Sipas informatave që ka siguruar “Epoka e re”, shoqërimi i tij ka të bëjë me kontrollin dhe konfiskimin e telefonit me urdhër të Dhomave të Specializuara të Gjykatës Speciale.

Këto informacione janë konfirmuar nga vetë Hasani, i cili ka pohuar se policia e EULEX-it e ka ndaluar dhe për tri orë radhazi është mbajtur në bazën e tyre.

Hasani ka thënë se me urdhër të Dhomave të Specializuara i është konfiskuar telefoni personal.

Shija e redaktorit

Dukagjini Resort – Ky është projekti përrallor 80 milionësh që...

Një projekt përrallor ka nisur të realizohet në Shëngjin. Ai po realizohet nga Dukagjini Resort, ku plani fillestar është për ndërtimin e disa objekteve e...

EURO DUELI – Nisja e aventurës futbollistike në TV Dukagjini

Sonte ka nisur emisioni “Euro Dueli” në TV Dukagjini, emision kushtuar Kampionatit Evropian. Analiza të detajuara, debate interesante, show, do t’i përcjellin shikuesit përgjatë një...

Parada e Çlirimit, FSK e Policia parakalojnë në Prishtinë

Pasardhëse e UÇK-së, e ushtria e shtetit të pavarur të Kosovës nuk kishte si të niste sot parakalimin në 25 vjetorin e çlirimit pos...

Të fundit nga rubrika