Mediat serbe: Është arrestuar shefi i policisë së Novi Sadit

Mediat e serbe raportojnë se komandanti i policisë së Novi Sadit, gjenerali Slobodan Malishiç, është arrestuar.

Prokuroria për krim të organizuar ka konfirmuar për mediumin Kurir se Malishiç është arrestuar.

Ai së bashku me tre persona të tjerë dyshohet se ka shpërdoruar pozitën zyrtare.

Malishiç kishte ardur në pozitën e kreut të policisë së Novi Sadit nga pozita e ndihmës drejtorit të policisë, Vladimir Rebiq.

Kreu i policisë së Novi Sadit më parë kishte qenë shef i policisë në Kragujevc.

Ilustrim

Shija e redaktorit

Spanja në finale, mposht Francën

Kombëtarja e Spanjës ka arritur kualifikimin në finale të Euro 2024, pasi mposhti me rezultat 2:1 kombëtaren e Francës në gjysmëfinale. Në pjesën e dytë...

Ballkani triumfon në ndeshjen e parë kualifikuese në Ligën e...

Ballkani ka fituar 2-1 ndaj Santa Coloman në 1/8 e fazës kualifikuese në Ligën e Kampionëve. Ndeshja nisi me një ritëm të qetë, por që...

Blinken duartroket rolin e Osmanit për hapjen e qendrës rajonale...

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, ka vlerësuar rolin e presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani, në hapjen e qendrës rajonale “Gratë, Paqja dhe Siguria”...

Të fundit nga rubrika