Mediat serbe: Është arrestuar shefi i policisë së Novi Sadit

Mediat e serbe raportojnë se komandanti i policisë së Novi Sadit, gjenerali Slobodan Malishiç, është arrestuar.

Prokuroria për krim të organizuar ka konfirmuar për mediumin Kurir se Malishiç është arrestuar.

Ai së bashku me tre persona të tjerë dyshohet se ka shpërdoruar pozitën zyrtare.

Malishiç kishte ardur në pozitën e kreut të policisë së Novi Sadit nga pozita e ndihmës drejtorit të policisë, Vladimir Rebiq.

Kreu i policisë së Novi Sadit më parë kishte qenë shef i policisë në Kragujevc.

Ilustrim

Shija e redaktorit

Intervistë | Rrëfimi i gazetarit Martin Çuni që u torturua...

Ishin vitet e regjimit serb në Kosovë, ato që rëndonin shpatullat e çdo shqiptari që vetëm kërkonte të jetonte i lirë në vendin e...

Forbes publikon renditjen e grave më të fuqishme në botë

Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, është shpallur gruaja më e fuqishme në botë për të dytin vit radhazi në renditjen vjetore...

Mirush Kabashi – “Ishte i madh, një gjeni dhe yll...

Ikona e artit shqiptar, Mirush Kabashi, ka ndërruar jetë në moshën 75-vjeçare, duke lënë pas një trashëgimi të pasur artistike me mbi 100 role...

Të fundit nga rubrika