Mehaj dhe kryetari i Aleancës së Biznesit Kosovar nënshkruajnë Memorandumin e Bashkëpunimit

Ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj dhe kryetarti i Aleancës së Biznesit Kosovar, Agim Shahini kanë nënshkruar Memorandumin e Bashkëpunimit. Minsitri Mehaj ka shprehur mirënjohjen për vullnetin e përfaqësuesëve të bizneseve vendore për mbështetjen e pjesëtarëve të FSK-së

Ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj dhe kryetari i Aleancës së Biznesit Kosovar

Ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj ka thënë se bizneset vendore mbështesin FSK-në, “duke mbështetur ushtrinë po mbështesin zhvillimin ekonomik dhe stabilitetin e vendit!”.

“Në kuadër të bashkëpunimit ndërinstitucional, sot me Aleancën e Biznesit Kosovar, kryesuar nga kryetari Agim Shahini, nënshkruam Memorandumin e Bashkëpunimit”, ka njoftuar ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj.

Mehaj ka njoftuar se ka shprehur mirënjohjen për vullnetin e përfaqësuesëve të bizneseve vendore për mbështetjen e pjesëtarëve të FSK-së “duke u mundësuar zbritje në produkte, artikuj dhe shërbime nga bizneset”.

“Ndërsa nga ana e tij, kryetari i AKB-së, z. Shahini u shpreh se kjo iniciativë është shprehje e vullnetit të ndërmarrësve për mbështetje të sigurisë së vendit në formë ekonomike. Gjithashtu, ai u zotua se në vazhdimësi do të rritet numri i bizneseve vendore të cilat do të mbështesin FSK-në”, ka shtuar Mehaj.

Shija e redaktorit

Libraria “Dukagjini” fiton çmimin FIDES 2022 për kontributin korporativ

Libraria "Dukagjini" ka marrë të mërkurën e 18 janarit çmimin FIDES 2022 për kontribut korporativ. Ky çmim librarisë "Dukagjini", ju dha për kontributin e vazhdushëm...

Libraria Dukagjini vjen me “BookFest” në Albi Mall

Libraria “Dukagjini” dhe “Albi Mall” kanë bashkuar forcat për një superfestë të librit, me shumë aktivitete e superatmosferë. Për dhjetë ditë me BookFest-in e librarisë...

Arti dhe kultura janë letërnjoftim nacional

Selman Jusufi, i cili ka studiuar Artin dramatik në Universitetin e Prishtinës, nga viti 1973 deri më 1985, ka qenë i angazhuar në Teatrin...

Më të lexuarat

Kush ishte Nysret Cena, 48-vjeçari që u vra në Kaçanik?

Personi që ka mbetur i vrarë në mbrëmjen e së hënës në Kaçanik mësohet se është Nysret Cena. Nysret Cena ishte pjesëtar i Ushtrisë Çlirimtare...

Lajçak ‘befason” thotë se me Kurtin kanë rënë dakord që...

I dërguari i posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Miroslav Lajçak, ka njoftuar nëpërmjet rrjetit të tij social se është në Kosovë, për të...

Detaje nga rasti ku ishte përfshirë Nysret Cena, Gjykata e...

Nysret Cena është personi që ka mbetur i vrarë në mbrëmjen e së hënës në Kaçanik. Ai ishte pjesëtar i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës...

Të fundit nga rubrika