Mehaj: Duhet të fokusohemi në gjërat që na bashkojnë dhe t’i zvogëlojmë ato që na ndajnë

Ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj ka thënë se "jemi pjesë e familjes evropiane dhe si të tillë kemi më shumë të përbashkëta sesa dallime", duke shtuar se "kontributi i të gjithëve është i domosdoshëm për të garantuar paqen në rajon dhe botë"

Ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj

Ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj ka njoftuar se ka diskutuar rreth sigurisë rajonale dhe globale me studentë të Programit për të Drejtat e Njeriut dhe Demokratizim.

“Me studentët e mbi 15 vendeve të ndryshme të cilët ndodhen në vizitë studimore në Kosovë, diskutuam lidhur me situatën e sigurisë në vend, rajon dhe botë. Kënvdeshtrime, mendime dhe perspektiva të ndryshme të tyre lidhur me ngjarjet e fundit dhe të ardhmen tonë të përbashkët, duke kontribuar në krijimin e ambientit të qetë, të sigurt dhe paqesor”, ka thënë ministri Mehaj.

Ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj në diskutim me studentë të Programit për të Drejtat e Njeriut dhe Demokratizim, rreth sigurisë rajonale dhe globale

Ministri Mehaj ka theksuar se Republika e Kosovës respekton dhe garanton liritë dhe të drejtat e njeriut.

“Ne jemi pjesë e familjes evropiane dhe si të tillë kemi më shumë të përbashkëta sesa dallime. Duhet të fokusohemi në gjërat që na bashkojnë dhe të zvogëlojmë ata që na ndajnë”, ka potencuar Mehaj.

Sipas ministrit Mehaj, “kontributi i të gjithëve është i domosdoshëm për të garantuar paqen në rajon dhe botë”.

Shija e redaktorit

Trupat e FSK-së arrijnë në Adana, priten me duartrokitje nga...

Kontingjenti i parë i FSK-së në operacionin e kërkim-shpëtimit në zonat e prekura nga tërmeti në Turqi, tashmë ka arritur në Adana. Fondacioni SETA në...

Distria Krasniqi fiton medaljen e artë në garën më prestigjioze...

Xhudistja nga Kosova, Distria Krasniqi ka fituar medaljen e artë në turneun "Grand Slamin", i cili po mbahet në Paris të Francës. Distria nuk ndalon...

Albina Kelmendi dhe familja do të performojnë në natën e...

Shqipëria e cila këtë vit prezantohet nga Albina Kelmendi me familje me këngën “Duje”, do të performojnë në natën e dytë gjysmëfinale, më 11...

Më të lexuarat

‘Rikthehet’ analisti Dardan Gashi në Debat Plus me sondazh të...

Analisti Dardan Gashi, është rikthyer në emisionin Debat Plus në RTV Dukagnini, pasi kishte lëshuar debatin në mënyrë demostrative pas shfaqjes së një sondazhi...

Hapet aplikimi për shtesat për fëmijët e lindur në vitin...

Ministria e Financave, Punës dhe Transfereve ka njoftuar qytetarët se të enjten e 1 shtatorit është hapur aplikimi edhe për fëmijët e lindur nga...

Pajisje të rënda të KFOR-it shihen duke lëvizur në drejtim...

Në një video të siguruar nga RTV Dukagjini janë parë pajisje të rënda të KFOR-it duke  duke kaluar në rrugën Vushtrri-Mitrovicë për të vazhduar...

Të fundit nga rubrika