Mehaj falënderon ushtarët për “punën e shkëlqyer dhe të palodhur që nga dita e parë e vërshimeve”

“Falënderim për ushtarët tanë, të cilët kanë bërë punë të shkëlqyer dhe të palodhur që nga dita e parë e vërshimeve”, ka shkruar ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj, pas vizitës në komunën e Skenderajt dhe të Mitrovicës

Ilustrim

Ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj, së bashku me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti dhe ministrin Elbert Krasniqi, të dielën e 22 janarit, kanë vizituar komunën e Skenderajt dhe të Mitrovicës.

Mehaj, pas kësaj vizite, ka theksuar se mbështetja e FSK-së po vazhdon edhe të dielën, duke shpërndarë ushqim dhe pajisje higjienike për qytetarët.

“Sot, bashkë me kryeministrin, Albin Kurti dhe ministrin, Elbert Krasniqi, vizituam zonat e prekura nga vërshimet në komunën e Skenderajt, ku u pritëm nga kryetari, Fadil Nura dhe komunën e Mitrovicës, kryetari, Bedri Hamza. Mbështetja nga FSK-ja sot është duke vazhduar me shpërndarjen e pakove me produkte ushqimore dhe higjenike për qytetarët”, ka shkruar Mehaj në llogarinë e tij në Facebook.

Ndërkaq, ai ka drejtuar një falënderim për ushtarët e tri regjimenteve që udhëhiqen nga toger Ilirjanë Bunjaku, të cilët sipas tij, kanë qenë të gatshëm t’u dalin në ndihmë qytetarëve që nga dita e parë e vërshimeve.

“Falënderim për ushtarët tanë të tri regjimenteve të udhëhequr nga Toger, Ilirjanë Bunjaku, të cilët kanë bërë punë të shkëlqyer dhe të palodhur që nga dita e parë e vërshimeve”, ka vijuar Mehaj.

Shija e redaktorit

Libraria “Dukagjini” fiton çmimin FIDES 2022 për kontributin korporativ

Libraria "Dukagjini" ka marrë të mërkurën e 18 janarit çmimin FIDES 2022 për kontribut korporativ. Ky çmim librarisë "Dukagjini", ju dha për kontributin e vazhdushëm...

Libraria Dukagjini vjen me “BookFest” në Albi Mall

Libraria “Dukagjini” dhe “Albi Mall” kanë bashkuar forcat për një superfestë të librit, me shumë aktivitete e superatmosferë. Për dhjetë ditë me BookFest-in e librarisë...

Arti dhe kultura janë letërnjoftim nacional

Selman Jusufi, i cili ka studiuar Artin dramatik në Universitetin e Prishtinës, nga viti 1973 deri më 1985, ka qenë i angazhuar në Teatrin...

Më të lexuarat

Kush ishte Nysret Cena, 48-vjeçari që u vra në Kaçanik?

Personi që ka mbetur i vrarë në mbrëmjen e së hënës në Kaçanik mësohet se është Nysret Cena. Nysret Cena ishte pjesëtar i Ushtrisë Çlirimtare...

Lajçak ‘befason” thotë se me Kurtin kanë rënë dakord që...

I dërguari i posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Miroslav Lajçak, ka njoftuar nëpërmjet rrjetit të tij social se është në Kosovë, për të...

Detaje nga rasti ku ishte përfshirë Nysret Cena, Gjykata e...

Nysret Cena është personi që ka mbetur i vrarë në mbrëmjen e së hënës në Kaçanik. Ai ishte pjesëtar i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës...

Të fundit nga rubrika