Mehaj: Nuk ka sfidë që i ndal ujqërit tanë

Ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj, pas një realizimi me sukses të një trajnimi të FSK-së, është shprehur se "nuk ka sfidë që i ndal ujqërit tanë"

Foto e postuar në llogarinë e ministrit të Mbrojtjes, Armend Mehaj

Të dielën e 25 dhjetorit, ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj, ka njoftuar se trajnimi “Simboli i Ujkut” është realizuar me sukses.

Mehaj ka thënë se “nuk ka sfidë që i ndal ujqërit tanë”.

“Mbijetesa në betejë, patrullim, vëzhgim, qitje dhe operim në kushte dite dhe nate ishin sfidat e trajnimit ‘Simboli i Ujkut’ të realizuara me sukses të plotë të ujqërve tanë”, ka shkruar ministri Mehaj.

“Vazhdojmë tutje të pandalshëm, të pathyeshëm dhe gjithmonë fitimtarë!”, ka shkruar tutje Mehaj.

Shija e redaktorit

Bujar Osmani, kandidat i BDI-së për president në Maqedoninë e...

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, ka bërë të ditur se Bujar Osmani do të jetë kandidati i partisë së tij në...

Komandanti i Gardës së Ajova-s bashkë me gjenerallejtënant Jashari shohin...

Komandanti i Forcës së Sigurisë së Kosovës (FSK), gjenerallejtënant Bashkim Jashari, së bashku me komandantin e Gardës së Ajova-s, gjeneral major Stephen E. Osborn,...

Kreshnikët e Shalës së Bajgorës

Ulërima e 300 spartanëve dhe mbretit Lenoidhas, i trimërohet e me cinizëm i buzëqesh vdekjes, tash e 2500 vjet. Shaljanët, mund të kenë dëgjuar për...

Të fundit nga rubrika