Mehaj: Partneriteti me ShBA është i përjetshem

Ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj, ka deklaruar se partneriteti meSHBA-të është i përjetshëm dhe se Kosova dhe SHBA-të ndajnë të njëjtat vlera dhe parime

Ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj

Në kohën kur Kosova, po përballet me një krizë të raporteve me ShBA-të, ka reaguar ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj, i cilibka thënë se partneriteti me ta është i përjetshëm.

“Partneriteti me Shtetet e Bashkuara të Amerikës është i përjetshëm, i tillë ka qenë dhe do të mbetet gjithmonë”, ka thënë ai

Tutje Mehaj ka thënë se “ushtria jonë është ngritur para se gjithash duke pasë mbështetje të fuqishme nga ShBA-të, jam I bindur që zhvillimi I mëtutjeshëm I yni do të vazhdojë edhe më tutje”.

Mehaj u shpreh se Kosova dhe ShBA, ndajnë të njëjtat vlera e parime dhe se anëtarsimi në NATO mbetet prioritet.

“Ne ndajmë vlera dhe parime të njëjta, paqe dhe siguri për të gjithë pa dallim. Anëtarësimi ynë në NATO mbetet prioritet për ne sepse vetëm kur të arrihet kjo mund të kemi paqe të qëndrueshme”, ka thënë ai.

Shija e redaktorit

Nora Gjakova, e artë në Grand Slamin e Bakusë

Xhudistja kosovare, Nora Gjakova, ka fituar medaljen e artë ne Grand Slamin e xhudos, që po mbahet në Baku të Azerbajxhanit Gjakova e mposhti gjeorgjianen...

Distria e Nora në finale, sigurojnë medalje në Grand Slamin...

Kampionet olimpike, Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova, janë kualifikuar në finale të Grand Slamit të xhudos që po mbahet në Baku të Azerbajxhanit. Xhudistja kosovare,...

Maqedonci: Uniforma e FSK-së është trashëgimi e vlerës së atyre...

Ministri i Mbrojtjes, Ejup Maqedonci, gjatë ceremonisë së diplomimit të rekrutëve të FSK-së, ka kujtuar kohën e mbajtjes së uniformës, e të cilën, ai...

Të fundit nga rubrika