Mehaj për Walker: Ishte ai që denoncoi gjenocidin serb në Kosovë dhe i tregoi botës për mizorinë që po ndodhte mbi popullin tonë

Ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj për ish-ambasadorin, William Walker dhe për nderimin e tij me titullin "Doctor Honoris Causa" në Universitetin "Haxhi Zeka" në Pejë ka thënë se "ish-ambasadori Walker ishte ai që denoncoi gjenocidin serb në Kosovë dhe i tregoi botës për mizorinë që po ndodhte mbi popullin tonë"

Pamje nga ceremonia në Universitetin "Haxhi Zeka" në Pejë

Ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj ishte pjesëmarrës në ceremioninë e Universitetit “Haxhi Zeka” në Pejë, ku u nderua me titullin “Doctor Honoris Causa” ish-ambasadorin, William Walker.

Ministri Mehaj ka thënë se këtë titull, “Walker e mori për kontributin e tij në mbrojtjen e lirive dhe të drejtave të njeriut”.

Foto e postuar në llogarinë e ministrit të Mbrojtjes, Armend Mehaj

Mehaj ka shtuar se ish-ambasadori Walker ishte ai që denoncoi gjenocidin serb në Kosovë dhe i tregoi botës për mizorinë që po ndodhte mbi popullin tonë.

“Në një ceremoni të veçantë Universiteti “Haxhi Zeka” në Pejë nderoi me titullin “Doctor Honoris Causa” ish-ambasadorin, William Walker. Këtë titull, z. Walker e mori për kontributin e tij në mbrojtjen e lirive dhe të drejtave të njeriut. Ishte pikërisht ai që denoncoi gjenocidin serb në Kosovë dhe i tregoi botës për mizorinë që po ndodhte mbi popullin tonë. Kënaqësi të jem pjesëmarrës në ngjarje të tilla dhe mirënjohës përgjithmonë për kontributin e z. Walker”, ka shkruar Ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj.

Shija e redaktorit

Trupat e FSK-së arrijnë në Adana, priten me duartrokitje nga...

Kontingjenti i parë i FSK-së në operacionin e kërkim-shpëtimit në zonat e prekura nga tërmeti në Turqi, tashmë ka arritur në Adana. Fondacioni SETA në...

Distria Krasniqi fiton medaljen e artë në garën më prestigjioze...

Xhudistja nga Kosova, Distria Krasniqi ka fituar medaljen e artë në turneun "Grand Slamin", i cili po mbahet në Paris të Francës. Distria nuk ndalon...

Albina Kelmendi dhe familja do të performojnë në natën e...

Shqipëria e cila këtë vit prezantohet nga Albina Kelmendi me familje me këngën “Duje”, do të performojnë në natën e dytë gjysmëfinale, më 11...

Më të lexuarat

‘Rikthehet’ analisti Dardan Gashi në Debat Plus me sondazh të...

Analisti Dardan Gashi, është rikthyer në emisionin Debat Plus në RTV Dukagnini, pasi kishte lëshuar debatin në mënyrë demostrative pas shfaqjes së një sondazhi...

Hapet aplikimi për shtesat për fëmijët e lindur në vitin...

Ministria e Financave, Punës dhe Transfereve ka njoftuar qytetarët se të enjten e 1 shtatorit është hapur aplikimi edhe për fëmijët e lindur nga...

Hapet aplikimi për shtesa për fëmijët e lindur nga viti...

Ministria e Financave, Punës dhe Transfereve ka njoftuar qytetarët të shtunën, për hapjen e aplikimit për fëmijët e lindur nga 1 janari i vitit...

Të fundit nga rubrika