Mehaj: SHBA po vazhdon trajnimin e specialistëve për mirëmbajtjen e automjeteve të blinduara

Ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj, ka thënë se po Kosova po vazhdon drejt sukseseve me partnerit strategjik, SHBA-në dhe forcat e saj të armatosura

Ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj, ka njoftuar se janë duke u shtuar specialistët të mirëmbajtjes, të trajnuar dhe certifikuar për mirëmbajtjen e automjeteve të blinduara nga instruktorët ushtarakë amerikanë.

Kështu ka bërë të ditur ai, përmes një postimi në llogarinë e tij në Facebook, teksa ka thënë se po Kosova po vazhdon drejt sukseseve me partnerin strategjik, SHBA-në dhe forcat e saj të armatosura.

“Në kuadër të bashkëpunimit të Komandës së Doktrinës dhe Stërvitjes dhe Ushtrisë Amerikane nga Kampi Bondsteel, në Kazermën Skënderbeu në Ferizaj, u realizua Kursi për Mirëmbajtjen e automjeteve të blinduara – Armored Security Vehicle (ASV)”, shkroi Mehaj.

“Vazhdojmë drejt sukseseve të reja me partnerin tonë strategjik, SHBA-në dhe forcat e saj të armatosura!”, shtoi ai.

Shija e redaktorit

Trupat e FSK-së arrijnë në Adana, priten me duartrokitje nga...

Kontingjenti i parë i FSK-së në operacionin e kërkim-shpëtimit në zonat e prekura nga tërmeti në Turqi, tashmë ka arritur në Adana. Fondacioni SETA në...

Distria Krasniqi fiton medaljen e artë në garën më prestigjioze...

Xhudistja nga Kosova, Distria Krasniqi ka fituar medaljen e artë në turneun "Grand Slamin", i cili po mbahet në Paris të Francës. Distria nuk ndalon...

Albina Kelmendi dhe familja do të performojnë në natën e...

Shqipëria e cila këtë vit prezantohet nga Albina Kelmendi me familje me këngën “Duje”, do të performojnë në natën e dytë gjysmëfinale, më 11...

Më të lexuarat

Avokati i Fatmir Limajt me ultimatum për analistin Hoxha, për...

Analisti i emisionit Debat Plus në RTV Dukagjinin, Dibran Hoxha, i ka publikuar disa mesazhe që i ka marrë në rrjetin e tij social...

Takimi miqësor i dy ikonave të xhudos

Dy ikona të xhudos, Majlinda Kelmendi dhe Teddy Riner, kanë pasur një takim të shkurtë miqësor gjatë Grand Slamit, në Paris. Xhudistja Kelmendi tashmë është...

Shkon mbi 500 numri i viktimave në Turqi dhe Siri

Pasojat e tërmetit që e goditi Turqinë dhe Sirinë të hënën janë të mëdha. Numri i viktimave ka shkuar në më shumë se 500...

Të fundit nga rubrika