Mehmetaj: Kjo qeveri është anti-UÇK

Analisti Lirim Mehmetaj, ka thënë se kjo qeveri është anti-UÇK dhe se e ka të domosdoshme të shlyejë e të ndotë krejt çfarë ka bërë UÇK-ja

Analisti Lirim Mehmetaj

Analisti Lirim Mehmetaj, në “Debat Plus” ka thënë se kjo qeveri është anti-UÇK.

“Unë mendoj që kjo qeveri është anti-UÇK, e ka të domosdoshme të shlyejë dhe të ndotë krejt çfarë ka bërë UÇK-ja”, ka thënë Mehmetaj.

Sipas tij, kjo qeveri nuk do të paraqesë UÇK-në të lavdishme por si “të rastësishme” dhe se po mos t’a kishte mbështetjen ndërkombëtare “nuk do të bënte asgjë”.

“Kjo është tendenca imagjinare, Don-Kishotiane e qeverisë”, ka thënë Mehmetaj.

Shija e redaktorit

Mirush Kabashi – “Ishte i madh, një gjeni dhe yll...

Ikona e artit shqiptar, Mirush Kabashi, ka ndërruar jetë në moshën 75-vjeçare, duke lënë pas një trashëgimi të pasur artistike me mbi 100 role...

Rama: Magjia e festave erdhi

Kryetari i Prishtinës, Përparim Rama, ka hapur Tregun e Fundvitit në qendër të kryeqytetit. Ai ka thënë se në bulevardin "Xhorxh Bush" qytetarët do të...

Mbrojtja e krerëve të UÇK-së triumfon ndaj ZPS-së, Specialja iu...

Trupi Gjykues në Dhomat e Specializuara të Kosovës ka marrë një vendim në lidhje me komunikimet dhe vizitat e krerëve të UÇK-së, respektivisht, Hashim...

Të fundit nga rubrika