Mehmeti merr pjesë në konferencën e drejtorëve të policive në Shkup

Po mbahet konferenca rajonale e drejtorëve të Policisë në Shkup, në të cilën po merr pjesë edhe drejtori i përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Samedin Mehmeti

Ilustrim

Të enjten e 5 majit po mbahet Konferenca Rajonale e drejtorëve të Policisë në Shkup, në të cilën po merr pjesë edhe drejtori i përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Samedin Mehmeti dhe drejtorë të Policive të shteteve të ndryshme.

Kjo konferencë është duke u mbajtur si dedikim i luftës ndaj krimit të organizuar, sfidave dhe mbështetjes.

Gjatë pjesëmarrjes në këtë konferencë rajonale, drejtori Mehmeti ka realizuar edhe një takim bilateral, mjaft të rëndësishëm me drejtoreshën ekzekutive të EUROPOL-it, Catherine de Bolle.

Catherine de Bolle, drejtoresha ekzekutive e EUROPOL-it dhe Samedin Mehmeti, drejtor i përgjithshëm i Policisë së Kosovës

Në këtë takim u diskutuan tema të rëndësishme me interest të përbashkët, përfshirë edhe bashkëpunimin në fusha të ndryshme, si dhe shkëmbimin e informacioneve, të cilat ndërlidhen me luftën ndaj krimit dhe sigurisë së përgjithshme, e që i referohen marrëveshjes ndërmjet Policisë së Kosovës dhe EUROPOL-it, të arritur në shtator të vitit të kaluar për kanalin e sigurt të komunikimit.

Ky takim u vlerësua nga dy palët si një takim mjaft i frytshëm dhe pozitiv, i cili do të rrisë edhe më tej bashkëpunimin e ndërsjellë.

Catherine de Bolle, drejtoresha ekzekutive e EUROPOL-it dhe Samedin Mehmeti, drejtor i përgjithshëm i Policisë së Kosovës

Shija e redaktorit

Spanja në finale, mposht Francën

Kombëtarja e Spanjës ka arritur kualifikimin në finale të Euro 2024, pasi mposhti me rezultat 2:1 kombëtaren e Francës në gjysmëfinale. Në pjesën e dytë...

Ballkani triumfon në ndeshjen e parë kualifikuese në Ligën e...

Ballkani ka fituar 2-1 ndaj Santa Coloman në 1/8 e fazës kualifikuese në Ligën e Kampionëve. Ndeshja nisi me një ritëm të qetë, por që...

Blinken duartroket rolin e Osmanit për hapjen e qendrës rajonale...

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, ka vlerësuar rolin e presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani, në hapjen e qendrës rajonale “Gratë, Paqja dhe Siguria”...

Të fundit nga rubrika