Memphis Depay te Atletico Madrid, punë e kryer

Nën urdhërat e Xavi Hernandez nuk pati minutazh të rregullt dhe tashmë ka vendosur të ndërrojë ambient.

Memphis Depay është afër transferimit në Atletico Madrid.

Lajmin e ka bërë të ditur Fabrizio Romano.

Sipas Romanos, Depay do të nënshkruajë marrëveshje deri në vitin 2028.

Madrilienët do të paguajnë për shërbimet e tij rreth katër milionë euro.

Depay ishte bashkuar Barcelonën në verën e vitit 2021 si transfer i lirë, teksa paraprakisht ka qenë pjesë e Lyonit.

Në total, ai është paraqitur në 30 ndeshje të La Ligës, teksa ka shënuar 13-të gola dhe ka asistuar dy herë.

Shija e redaktorit

Trupat e FSK-së arrijnë në Adana, priten me duartrokitje nga...

Kontingjenti i parë i FSK-së në operacionin e kërkim-shpëtimit në zonat e prekura nga tërmeti në Turqi, tashmë ka arritur në Adana. Fondacioni SETA në...

Distria Krasniqi fiton medaljen e artë në garën më prestigjioze...

Xhudistja nga Kosova, Distria Krasniqi ka fituar medaljen e artë në turneun "Grand Slamin", i cili po mbahet në Paris të Francës. Distria nuk ndalon...

Albina Kelmendi dhe familja do të performojnë në natën e...

Shqipëria e cila këtë vit prezantohet nga Albina Kelmendi me familje me këngën “Duje”, do të performojnë në natën e dytë gjysmëfinale, më 11...

Më të lexuarat

Avokati i Fatmir Limajt me ultimatum për analistin Hoxha, për...

Analisti i emisionit Debat Plus në RTV Dukagjinin, Dibran Hoxha, i ka publikuar disa mesazhe që i ka marrë në rrjetin e tij social...

Takimi miqësor i dy ikonave të xhudos

Dy ikona të xhudos, Majlinda Kelmendi dhe Teddy Riner, kanë pasur një takim të shkurtë miqësor gjatë Grand Slamit, në Paris. Xhudistja Kelmendi tashmë është...

Shkon mbi 500 numri i viktimave në Turqi dhe Siri

Pasojat e tërmetit që e goditi Turqinë dhe Sirinë të hënën janë të mëdha. Numri i viktimave ka shkuar në më shumë se 500...

Të fundit nga rubrika