Mërgim Vojvoda i përgjigjet me shqiponjë parullave “Kosova është Serbi”

Futbollisti Mërgim Vojvoda i është përgjigjur parullave nacionaliste të tifozëve rumunë pasi kishin ndërpre lojën duke shpalosur banera me tekstin "Kosova është Serbi"

Në lojën që po zhvillohet mes Kosovës dhe Rumanisë, raportohet se tifozët kanë mbajtur banerin “Kosova është Serbi”.

Futbollsti Mërgim Vojvoda i është përgjigjur me shqiponjë parullave nacionaliste të tifozëve rumunë, të cilët shkruan “Kosova është Serbi”.

Lexo dhe: Ndërpritet ndeshja Kosovë – Rumani, tifozët rumun provokojnë me banera “Kosova është Serbi”

Shija e redaktorit

Rama: Mirëmengjes me përulje e nderim për Afrim Bunjakun

“MIRËMËNGJES me përuljen me nderim për efektivin e Policisë së Kosovës, Afrim Bunjaku, i cili dha jetën në krye të detyrë”. Kështu ka shkruar kryeministri  Shqipërisë...

Tragjedia e 24 shtatorit, sulmi terrorist dhe vrasja e policit...

Këtë të hënë, më 25 shtator, u vendos të shpallet ditë zie shtetërore, derisa i gjithë vendi u trondit nga një sulm terrorist. Tragjedia vazhdoi...

Nora Gjakova, e artë në Grand Slamin e Bakusë

Xhudistja kosovare, Nora Gjakova, ka fituar medaljen e artë ne Grand Slamin e xhudos, që po mbahet në Baku të Azerbajxhanit Gjakova e mposhti gjeorgjianen...

Të fundit nga rubrika