Mërgim Vojvoda i përgjigjet me shqiponjë parullave “Kosova është Serbi”

Futbollisti Mërgim Vojvoda i është përgjigjur parullave nacionaliste të tifozëve rumunë pasi kishin ndërpre lojën duke shpalosur banera me tekstin "Kosova është Serbi"

Në lojën që po zhvillohet mes Kosovës dhe Rumanisë, raportohet se tifozët kanë mbajtur banerin “Kosova është Serbi”.

Futbollsti Mërgim Vojvoda i është përgjigjur me shqiponjë parullave nacionaliste të tifozëve rumunë, të cilët shkruan “Kosova është Serbi”.

Lexo dhe: Ndërpritet ndeshja Kosovë – Rumani, tifozët rumun provokojnë me banera “Kosova është Serbi”

Shija e redaktorit

Spanja në finale, mposht Francën

Kombëtarja e Spanjës ka arritur kualifikimin në finale të Euro 2024, pasi mposhti me rezultat 2:1 kombëtaren e Francës në gjysmëfinale. Në pjesën e dytë...

Ballkani triumfon në ndeshjen e parë kualifikuese në Ligën e...

Ballkani ka fituar 2-1 ndaj Santa Coloman në 1/8 e fazës kualifikuese në Ligën e Kampionëve. Ndeshja nisi me një ritëm të qetë, por që...

Blinken duartroket rolin e Osmanit për hapjen e qendrës rajonale...

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, ka vlerësuar rolin e presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani, në hapjen e qendrës rajonale “Gratë, Paqja dhe Siguria”...

Të fundit nga rubrika