Mësohen çiftet gjysmëfinale të “play-offit” të Ligës së Kombeve

Kroacia do të përballet me mikpritësen Holanda në gjysmëfinale të Ligës së Kombeve në muajin qershor, ndërsa Italia dhe Spanja do ta përsërisin rivalitetin e tyre në gjysmëfinalen tjetër të kësaj gare

Përfaqësuesja e Holandës do të përballet me Kroacinë në gjysmëfinale të Ligës së Kombeve në muajin qershor, ndërsa Italia dhe Spanja do ta përsërisin rivalitetin e tyre në gjysmëfinalen tjetër të kësaj gare.

Te Holanda në këtë ndeshje do të debutojë edhe trajner i ri, Ronald Koeman. Dueli mes Holandës dhe Kroacisë, do të zhvillohet më 14 qershor në Rotterdam.

Katër Kombëtaret ishin fituese të grupeve përkatëse në Ligën A vitin e kaluar dhe do të përballen në mes vete në një mini-turne në mesvit për ta vendosur titullin e edicionit 2022/23.

Në shortin e së mërkurës, i hedhur në Nyon të Zvicrës, “Tulipanët”, që do ta organizojnë këtë fazë, do t’i presin kroatët, gjysmëfinalistë të freskët në Kupën e Botës, që u mbajt në Katar.

Kjo ndeshje do të zhvillohet në Rotterdam më 14 qershor, kurse “Azzurri” dhe “Stuhia e Kuqe” do të ballafaqohen mes vete në Enschede një ditë më pas.

Fituesit e këtyre dueleve do të luajnë në finalen e 18 qershorit në Rotterdam, ndërsa loja për vend të tretë të “play-offit” do të luhet pak orë më herët në të njëjtën ditë në Enschede.

Spanja ishte finaliste e edicionit të kaluar pasi ishte mposhtur nga Franca 1:2 në Milano të Italisë në vitin 2021.

Italia dhe Holanda po ashtu do të marrin pjesë për herë të dytë në këtë fazë, kurse Kroacia për herë të parë.

Shija e redaktorit

Libraria “Dukagjini” fiton çmimin FIDES 2022 për kontributin korporativ

Libraria "Dukagjini" ka marrë të mërkurën e 18 janarit çmimin FIDES 2022 për kontribut korporativ. Ky çmim librarisë "Dukagjini", ju dha për kontributin e vazhdushëm...

Libraria Dukagjini vjen me “BookFest” në Albi Mall

Libraria “Dukagjini” dhe “Albi Mall” kanë bashkuar forcat për një superfestë të librit, me shumë aktivitete e superatmosferë. Për dhjetë ditë me BookFest-in e librarisë...

Arti dhe kultura janë letërnjoftim nacional

Selman Jusufi, i cili ka studiuar Artin dramatik në Universitetin e Prishtinës, nga viti 1973 deri më 1985, ka qenë i angazhuar në Teatrin...

Më të lexuarat

“Për shkak të Qeverisë Kurti 1, djali im nuk do...

Ish-ministrja e Kulturës Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi, në emisionin ‘Personale’ me Krenare Vokshi-Shala, ka treguar se si djali i saj, Rroni, i cili...

Lajçak ‘befason” thotë se me Kurtin kanë rënë dakord që...

I dërguari i posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Miroslav Lajçak, ka njoftuar nëpërmjet rrjetit të tij social se është në Kosovë, për të...

Gjendet pa shenja jete një person në Gjakovë

Policia e Kosovës ka njoftuar se është gjetur një person pa shenja jete në shtëpinë e tij në Gjakovë. Në raportin 24-orësh thuhet se njësitë...

Të fundit nga rubrika