Messi shënon golin e parë në miqësoren kundër Ronaldos

Sulmuesi i PSG-së, Lionel Messi e ka shënuar golin e parë në miqësoren e jashtëzakonshme kundër ekipit të kombinuar të skuadrave saudite, Al-Nassr dhe Al-Hilal

Lionel Messi i PSG-së feston pasi shënoi golin e parë të skuadrës së tij

Është shënuar goli i parë në ndeshjen miqësore ndërmjet yjeve të klubeve saudite dhe Paris Saint-Germainit që zhvillohet në King Fahd Stadium në Riad të Arabisë Saudite.

Rëndësia e kësaj sfide është prezenca e Cristiano Ronaldos dhe Lionel Messit, pasi kjo ndeshje mund të shënojë duelin e tyre të fundit në futboll.

Nuk ka zgjatur shumë dhe ka ardhur goli i parë në këtë takim, ndërsa realizuesi ishte nga i shumëprituri Lionel Messi.

Cristiano Ronaldo, djathtas, duke luajtur për një 11 të kombinuar të ekipeve të Arabisë Saudite, Al Nassr dhe Al Hilal, sfidohet nga Lionel Messi i PSG-së

Kampioni i botës pranoi një top nga Neymar, dhe nuk e pati të vështirë ta dërgonte në rrjetë topin në minutën e tretë të ndeshjes.

Në anën tjetër, nuk mungoi edhe një tentativë e Cristiano Ronaldos, e cila u ndal nga portieri Keylor Navas.

Përgjatë finaleve të kupave, ndeshjeve të La Liga-s, Ligës së Kampionëve dhe takimeve ndërkombëtare, dyshja janë takuar gjithsej 36 herë – me Messin që ka shënuar 22 dhe Ronaldo 21.

Shija e redaktorit

Trupat e FSK-së arrijnë në Adana, priten me duartrokitje nga...

Kontingjenti i parë i FSK-së në operacionin e kërkim-shpëtimit në zonat e prekura nga tërmeti në Turqi, tashmë ka arritur në Adana. Fondacioni SETA në...

Distria Krasniqi fiton medaljen e artë në garën më prestigjioze...

Xhudistja nga Kosova, Distria Krasniqi ka fituar medaljen e artë në turneun "Grand Slamin", i cili po mbahet në Paris të Francës. Distria nuk ndalon...

Albina Kelmendi dhe familja do të performojnë në natën e...

Shqipëria e cila këtë vit prezantohet nga Albina Kelmendi me familje me këngën “Duje”, do të performojnë në natën e dytë gjysmëfinale, më 11...

Më të lexuarat

Avokati i Fatmir Limajt me ultimatum për analistin Hoxha, për...

Analisti i emisionit Debat Plus në RTV Dukagjinin, Dibran Hoxha, i ka publikuar disa mesazhe që i ka marrë në rrjetin e tij social...

Takimi miqësor i dy ikonave të xhudos

Dy ikona të xhudos, Majlinda Kelmendi dhe Teddy Riner, kanë pasur një takim të shkurtë miqësor gjatë Grand Slamit, në Paris. Xhudistja Kelmendi tashmë është...

Shkon mbi 500 numri i viktimave në Turqi dhe Siri

Pasojat e tërmetit që e goditi Turqinë dhe Sirinë të hënën janë të mëdha. Numri i viktimave ka shkuar në më shumë se 500...

Të fundit nga rubrika