Met Gala: Winnie Harlow tërheq vëmendjen me fustanin futuristik të balerinës

Modelja, Winnie Harlow, me fustanin futuristik të balerinës dhe kurorë kristali, ishte njëra ndër kryesueset e shfaqjes Met Gala 2022 të mbajtur në Muzeun Metropolitan në New York të hënën

Modelja Winnie Harlow, veshi një mini kostum të bardhë e cila ishte zbukuruar me vija të theksuara si lule organza në pjesën e pasme dhe të përparme e cila ishte si një rrënjë e madhe e zezë me frymëzim fisnor.

Modelja xhamajkano-kanadeze, 27 vjeçe, e cila u shfaq me një fustan të modës futuriste të balerinës Iris van Herpen, dukej si rrënjë e pastër për syrin, duke të bërë të mendosh përtej fustanit.

Duke e rritur modën edhe më shumë, ajo e kombinoi fustanin e pazakontë me një kurorë të madhe kristali që zbukuronte kokën e saj.

Ish-konkurrentja e America’s Next Top Model koordinoi veshjen e saj elegante me taka stiletto të bardha të lehta me majë dhe me një detaj me një hark femëror.

Fijet e errëta të Winnie-t ishin të ndara në mes dhe të futura në një topuz voluminoz të ulët në pjesën e pasme, duke e lënë kokën e saj të jetë në qendër të vëmendjes.

Modelja ka tronditur me grimin magjepsës për mbrëmjen speciale, me qerpikë voluminozë, rimel bronzi dhe një lyerje buzësh nudo.

Winnie u pa duke bërë si një balerinë kështu duke u përshtatur me veshjen e saj në majë të shkallëve të Met Gala, ku shtriu krahun mbi kokë në një pozë klasike baleti.

Duke folur në tapetin e kuq, modelja lavdëroi stilisten e saj, duke thënë se ajo ka krijuar kryevepra kur bëhet fjalë për të gjitha pamjet e saj, deri tek pjesa e kokës dhe çdo detaj.

“Ky është viti im i dytë që vij me të dhe është thjesht një nder çdo herë”, ka shtuar ajo.

Në një moment tjetër të natës ajo u pa duke pozuar me këngëtaren Teyana Taylor, 31 vjeç, e cila dukej e pabesueshme në një veshje të mrekullueshëm vjollce dhe një pjesë unike të kokës së saj.

Teyana Taylor dhe Winnie Harlow

Nata më e madhe e modës mbahet tradicionalisht të hënën e parë të majit për të mbledhur para për Institutin e Kostumeve në New York City, me ngjarjen e vitit të kaluar që u zhvendos në shtator për shkak të pandemisë.

Kodi i veshjes i këtij viti ka qenë me temën “Në Amerikë: Një Antologji e Modës”, një vazhdim i vitit të kaluar që ishte, “Në Amerikë: Një Leksikon i Modës”.

Kështu, duke eksploruar themelet e stilit amerikan veçanërisht, identifikuesit e tipit amerikan dhe stilistëve të personave të veçantë. Ekspozita mbanë 100 veshje nga stilistë dhe rrobaqepës të paanshëm nga vitet 1800 deri në mesin e fundit të viteve 1900 brenda dhomave të intervalit të krahut amerikan të Muzeut.

Biletat për ngjarjen e mrekullueshme sipas DailyMail, thuhet se mund të kushtojnë deri në 35,000 dollarë secila, ndërsa çmimet për një tavolinë variojnë nga 200,000 deri në 300,000 dollarë.

Shija e redaktorit

Mirush Kabashi – “Ishte i madh, një gjeni dhe yll...

Ikona e artit shqiptar, Mirush Kabashi, ka ndërruar jetë në moshën 75-vjeçare, duke lënë pas një trashëgimi të pasur artistike me mbi 100 role...

Rama: Magjia e festave erdhi

Kryetari i Prishtinës, Përparim Rama, ka hapur Tregun e Fundvitit në qendër të kryeqytetit. Ai ka thënë se në bulevardin "Xhorxh Bush" qytetarët do të...

Mbrojtja e krerëve të UÇK-së triumfon ndaj ZPS-së, Specialja iu...

Trupi Gjykues në Dhomat e Specializuara të Kosovës ka marrë një vendim në lidhje me komunikimet dhe vizitat e krerëve të UÇK-së, respektivisht, Hashim...

Të fundit nga rubrika