Mick Schumacher lirohet nga spitali

Piloti i Haas, Mick Schumacher është liruar nga spitali pasi kishte humbur kontrollin e makinës së tij duke u përplasur në dalje të kthesës 12, gjatë kualifikimeve në Jeddah Corniche Circuit.

Me më pak se pesë minuta të mbetura në raundin e dytë, Schumacher ishte përcjellë me helikopter për ekzaminime të mëtejshme. Haas F1 e ka përjashtuar Schumacher nga gara e së dielës duke bërë të ditur se ekipi amerikan do të nxjerrë vetëm një makinë.

“Përshëndetje të gjithë, vetëm doja të dini se jam mirë. Faleminderit për mesazhet e mira. Makina ishte fantastike @haasf1team, do kthehemi më të fortë “, ka shkruar Mick në një postim në Twitter.

Mick Schumacher është djali i kampionit të shtatë herë të Formula 1, Michael Schumacher. Ky i fundit kishte qenë në komë 6 muaj pas një aksidenti në janar të vitit 2014.

Shija e redaktorit

INTERVISTË me Marin Memën: Kemi nevojë të duam më shumë...

Cilki i dokumentarëve, 'Gjurmë Shqiptare' me autorin Marin Mema, në Top Channel Albania përfshin një audiencë të të gjitha moshave. Në 'Gjurmë Shqiptare' trajtohen tema...

Këngët për nder të gjeniut Andy Warhol

Data e 6-gushtit shënon lindjen e një pop artisti si Andrew Warhol, arti i tij i  mrekullueshëm dhe idetë revolucionare të Warhol ishin padyshim...

“Film n’park”, tradita që i rikthehet Prishtinës

Në zemrën e gjelbërt të kryeqytetit, në mesin e dritave, miqve dhe muzikës, është vendi ku “Film n’park” shënon një rikthim pas kufizimeve nga...

Më të lexuarat

Një person largohet nga një restorant në Pejë pa paguar...

Një person mashkull shihet duke ngrënë mengjes, dhe menjëherë pas përfundimit ai shihet duke u larguar pa komunikuar me ndonjë kamerier nga restoranti. Pamjet e...

Milan Radojçiq: Jam kthyer në Kosovë dhe ju e dini...

Nënkryetari i Listës Serbe, Milan Radojçiq, ka sfiduar shtetin e Kosovës, duke e postuar një video nga pjesa veriore e Republikës së Kosovës. Radojçiq, ka...

Përplasen Mushkolaj dhe Ramiz Shala për rastin “Lushtaku”

Ramiz Shala, ish-drejtor për Gjeodezi në Komunën e Skënderajt, ka thënë se për rastin "Lushtaku", është bërë shumë zhurmë në media. I ftuar në emisionin...

Të fundit nga rubrika