Milan Radojçiq: Jam kthyer në Kosovë dhe ju e dini se çfarë do të thotë sepse nga këtu nuk ka kthim prapa

Në një video të publikuar në Youtube shihet nënkryetari i Listës Serbë në Kosovë, Milan Radojçiq. Ky i fundit ka treguar që është kthyer në Kosovë dhe nuk do ta lëshojë më Kosovën

Nënkryetari i Listës Serbë, Milan Radojçiq

Nënkryetari i Listës Serbe, Milan Radojçiq, ka sfiduar shtetin e Kosovës, duke e postuar një video nga pjesa veriore e Republikës së Kosovës.

Radojçiq, ka thënë së është kthyer në Veri të vendit,” Për popullin tim në veri dhe për të gjithë serbët.

Ai në këtë video mesazh i’u kishte drejtuar serbëve lokal dhe Institucioneve të Kosovës, duke i’u thënë,  “unë jam këtu, jam kthyer dhe ju e dini se çfarë do të thotë sepse nga këtu nuk ka kthim prapa”, shihet në videon e publikuar nga mediumi Kosova Online, në YouTube.

Ai ka pretenduar se “Terrori i vërtetë kundër popullit tonë serb po fillon tani”.

“Rroftë Serbia”,  ka përfunduar  duke thënë Radojçiq.
Milan Radojçiq është duke u kërkuar nga Policia e Kosovës me urdhër të Prokurorisë së Kosovës për rastin “Brezovica”.

Policia e Kosovës nuk ka pasur sukses që të arrestojë në tri tentativat e saj.

Shija e redaktorit

INTERVISTË me Marin Memën: Kemi nevojë të duam më shumë...

Cilki i dokumentarëve, 'Gjurmë Shqiptare' me autorin Marin Mema, në Top Channel Albania përfshin një audiencë të të gjitha moshave. Në 'Gjurmë Shqiptare' trajtohen tema...

Këngët për nder të gjeniut Andy Warhol

Data e 6-gushtit shënon lindjen e një pop artisti si Andrew Warhol, arti i tij i  mrekullueshëm dhe idetë revolucionare të Warhol ishin padyshim...

“Film n’park”, tradita që i rikthehet Prishtinës

Në zemrën e gjelbërt të kryeqytetit, në mesin e dritave, miqve dhe muzikës, është vendi ku “Film n’park” shënon një rikthim pas kufizimeve nga...

Më të lexuarat

RTS zviceran: Personi që paralajmëroi vrasjen e Dick Martyt, është...

Është zbuluar se kush ishte infromatori që tregoi se ka një planë për të vrarë Dick Marty-in. Sipas Programiit të RTS Mise au point  ai...

24 vjet dhe 10 muaj burgim për të akuzuarin i...

Gjykata Themelore në Prizren, të hënën e ka dënuar të akuzuarin Sylejman Ahmeti me 24 vjet e 10 muaj burgim për vrasje. Aktakuza e ngritur...

Komandanti i parë i KFOR-it: Në Veri ekziston një grup...

Komandanti i parë i KFOR-it, Erhard Buhler, në një intervistë për Albanian Post, ka thënë se në veri të vendit ekziston një grup multietnik...

Të fundit nga rubrika