Ministrat më të dobët të Qeverisë Kurti 2 sipas Imer Mushkolajt

Sipas Mushkolajt, Qeveria Kurti 2  ka shumë ministra të dobët, por ai ka përzgjedhur tre më të dobëtit e këtij ekzekutivi, dhe ata janë, Rifat Latifi, Arbërie Nagavci, dhe Donika Gërvalla

Analisti Imer Mushkolaj ka folur për Ministrat e Qeverisë Kurti 2 dhe ka thënë se e ka të vështirë që ta zgjedhë më të dobëtin, sepse ka shumë të dobët. Por, ai ka veçuar dy ministrat kryesorë, ministrin e shëndetësisë dhe atë të arsimit.

Tutje, ai ka thënë se për 15 muaj qeverisje nga Qeveria Kurti 2, nuk janë përmbushur premtimet të cilat i kanë dhënë gjatë fushatave.

“Për fat të keq nuk i kanë përmbushur pritjet e mija si qytetar dy ministritë në fjalë”, ka thënë Mushkolaj.

I ftuar në emisionin “Debat Plus”, Mushkolaj ka shprehur pakënaqësitë e tij ndaj ministrit të Shëndetësisë, Rifat Latifi, për të cilin ka thënë “mund të jetë me renome ndërkombëtare, por si menaxher është i dobët, edhe ajo po tregohet përditë, sepse unë nuk po shoh ndryshime”.

Dhe për sistemin e arsimit, Mushkolaj ka thënë se nuk ka parë ndryshime, ndërkaq pritjet e tij ndaj Rifat Latifit dhe Nagavcit kishin qenë të larta, sepse kishte pritur veprime konkrete prej tyre.

Ndërsa, Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla-Schwarz në listën e ministrave më të dobët të Qeverisë Kurti 2, e merr pozitën e tretë si më e dobëta e këtij e ekzekutivi, ka thënë Mushkolaj.

Ndërsa, ai ka vlerësuar në mënyrë pozitive Ministren e Drejtësisë Albulena Haxhiu, sepse, sipas tij, kjo e fundit ka bërë disa ligje e iniciativa dhe është më transparente se të tjerët.

Shija e redaktorit

Xhubleta shqiptare në 110- vjetorin e Pavarësisë bëhet pjesë Komitetit...

Ministrja e Kulturës së Shqipërisë, Elva Margariti, përmes një videoje të publikuar në llogarinë zyrtare të Ministrisë së Kulturës në Facebook, ka bërë të...

Me pushkë e me penë – 110 vjet shtet

Gjithçka, nisi më 28 Nëntor të vitit 1443. Në këtë ditë, heroi kombëtar i shqiptarëve, Gjergj Kastrioti, ngriti flamurin e shqiponjës dykrenare mbi Kalanë e...

“Nëntori i Ftohtë” i regjisor Ismet Sijarina, nga tash e...

Filmi i metrazhit të gjatë artistik “Nëntor i ftohtë” me regjisor Ismet Sijarina, është bërë pjesë e Netflix International, shërbimit të transmetimit të shfaqjeve...

Më të lexuarat

Tentim grabitje e armatosur në një market të Gjilanit

Një tentim grabitje ka ndodhur në komunën e Gjilanit, më saktësisht në marketin Tina. Punëtorët e marketit ia kanë dalë t'ia marrin armën nga dora...

Videoja që po pretendohet të jetë xhiruar në Leposaviq, Policia...

“Njoftimi është marrë nga rrjetet sociale. Është njoftuar Prokuroria Themelore në veri të Mitrovicës. Duhet të vërtetohet autenticiteti i videos. Përndryshe nuk dihet lokacioni...

Kush është lojtari më i mirë në botëror deri më...

I ftuar në emisionin “Dueli Botëror”, trajneri i njohur Ismet Munishi ka treguar se cili futbollist i ka pëlqyer më së shumti deri më...

Të fundit nga rubrika