Ministri italian i Mbrojtjes viziton Kosovën, pritet të takohet me Maqedoncin

Ambasada e Italisë në vendin tonë, njofton se në agjendë ministri italian do të takohet me homologun e tij kosovar, Ejup Maqedonci, dhe me komandantin e KFOR-it, Ozkan Ulutash

Ministri italian i mbrojtjes Guido Crosetto mbërrin në Kosovë

Ministri italian i Mbrojtjes, Guido Crosetto, ka mbërritur në Aeroportin Ndërkombëtar të Prishtinës, “Adem Jashari”.

Ambasada e Italisë në vendin tonë njofton se në agjendë ministri italian do të takohet me homologun e tij kosovar, Ejup Maqedonci dhe me komandantin e KFOR-it, Ozkan Ulutash.

“Avioni me ministrin italian të Mbrojtjes, Guido Crosetto, sapo zbriti në Prishtinë. Në rend të ditës janë bisedimet me homologun e tij kosovar, Ejup Maqedonci dhe me komandantin e KFOR-it, Ozkan Ulutash. Në bazën e NATO-s në Film City, ai do të përshëndesë kontingjentin italian të dislokuar në Kosovë”, u tha në njoftim.

 

Shija e redaktorit

Nga sot shqiptarët udhëtojnë pa viza drejt Azerbajxhanit

Nga dita e sotme qytetarët e Shqipërisë me pasaporta të rregullta mund të udhëtojnë pa viza drejt Azerbajxhanit. Ambasadori i Azerbajxhanit në Shqipëri, Anar Huseynov...

Tre oficerë të FSK-së diplomojnë në Kolegjin CGSC të ushtrisë...

Oficerët e Forcës së Sigurisë së Kosovës(FSK), majorët Alban Bunjaku, Agron Murati dhe Alban Bujupi, pas studimeve njëvjeçare, diplomuan me sukses të lartë në...

Peja dhe Ulqini nënshkruajnë marrëveshjen e binjakëzimit si qytete

Kryetari i Pejës, Gazmend Muhaxheri ka pasur një mysafir të veçantë në zyrën e tij të shtunën. Ai priti me nderime kryetarin e Ulqinit, Genc...

Të fundit nga rubrika