Ministri Krasniqi: Janë ndarë mbi 10 milionë euro për projekte në komuna

Ministri i Administrimit të Pushtetit Lokal, Elbert Krasniqi ka bërë të ditur se janë ndarë mbi 10 milion euro për projekte në Komunat e Kosovës

Ministri i Administrimit të Pushtetit Lokal, Elbert Krasniqi

Ministria e Administrimit të Pushtetit Lokal (MAPL), ka ndarë 10.5 milion euro për projekte në komunat e Kosovës.

Këtë e ka bërë të ditur vetë ministri i Administrimit të Pushtetit Lokal, Elbert Krasniqi, i cili ka thënë se kjo shumë është ndarë së bashku me donatorë.

Po ashtu, ai ka thënë se janë nënshkruar 65 marrëveshje me komunat, të cilat ai nuk i ka përmendur.

“MAPL dhe donatorët kanë ndarë 10.5 milion për projekte në Komuna. Janë nënshkruar 65 marrëveshje me Komunat”, ka deklaruar Krasniqi, në rrjetin social Facebook.

Foto ilustrim

Ndërsa, sipas tij procedurat e prokurimit dhe realizimit të këtyre projekteve u janë besuar komunave.

Gjithashtu, ai ka shtuar se në momentin që projektet realizohen në teren nga komunat, MAPL kryen pagesat dhe njëkohësisht edhe shpenzimin e buxhetit.

Ndërkaq, Krasniqi është shprehur se me këtë vendim ”Qeveria është ajo që investon dhe mbështet Komunat”.

Shija e redaktorit

Publikohen foto të rralla të “The Beatles” duke performuar në...

Imazhet janë realizuar në vitin 1961, një vit para se të publikohej kënga e tyre debutuese Love Me Do. Fotot tregojnë Sir Paul McCartney dhe...

Intervistë me Mimoza Hasani-Pllana, flet për poezitë dhe kategoritë e...

“Shtegtimi i shqipes në Evropë”, "Komunikimi ndërkulturor” dhe “Poezia e Kosovës në tri kontekste”, janë disa nga librat e fundit të autores, Mimoza Hasani-Pllana. Talentin...

Qenësia e Zarathustrës së Niçes në shqip nga Taulant Hatia

“Njeriu është diçka që duhet të mposhtet. Njeriu është një litar, i lidhur midis kafshës dhe mbinjeriut - një litar mbi një humnerë. Ajo...

Më të lexuarat

Babai i Marigona Osmanit: Në qoftë se Marigona do të...

Në Shëngjin kishin qëndruar rreth 3-4 orë, në një bisedë me Dardanin, babait të Marigona Osmanit i ishte dukur si njeri i qetë. Për...

Babai i Marigona Osmanit: Nëna e Krivaqës më thoshte kam...

Muhabi Osmani - babai i të ndjerës, Marigona Osmani, e ka përshkruar këtë të fundit si një vajzë të qetë, të urtë e të...

Nuredin Lushtakut dhe të tjerëve u caktohet masa e paraburgimit...

Ish-nënkryetarit të komunës së Skenderajt, Nuredin Lushtakut, dhe të pandehurve të tjerë, u është caktuar masa e paraburgimit prej 30 ditësh. Avokati i Nuredin Lushtakut,...

Të fundit nga rubrika