Ministri Krasniqi: Kryetarët në veri do të vazhdojnë punën në objektet e komunave

Ministri i MAPL-së, Elbert Krasniqi ka thënë se kryetarët e komunave në veri kanë filluar punën dhe do të vazhdojnë punën e tyre në objektet e komunave

Elbert Krasniqi (ilustrim)

Ministri i MAPL-së, Elbert Krasniqi në një lidhje telefonike në “Debat Plus” ka thënë se kryetarët e komunave në veri kanë filluar punën dhe do të vazhdojnë punën e tyre në objektet e komunave.

Për reagimin e sekretarit Blinken, ministri Krasniqi ka thënë se kryetarët nuk janë të emëruar por të zgjedhur nga votat e qytetarëve, “kjo është e rëndësishme”.

Ministri tutje është shprehur se ministria e tij do të jetë e angazhuar në mënyrë që kryetarët të përmbushin detyrat dhe mandatin e tyre.

Ministri Krasniqi ka potencuar se kryetarët janë të gatshëm të japin shërbime në të mirën e qytetarëve.

 

Shija e redaktorit

Tenori Ramë Lahaj do të sjellë në Kosovë yjet e...

Festivali “RLIOF” në edicionin e tretë do të sjellë në Prishtinë yjet e operës botërore, këtë e ka bërë të ditur tenori me famë...

Ricky Martin dhe Enrique Iglesias do të performojnë në Tiranë

Këngëtarët e njohur, Ricky Martin dhe Enrique Iglesias, do të performojnë në Tiranë, këtë e ka bërë të ditur kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama. Enrique...

Osmani e dekoron shkrimtarin Ismail Kadare me urdhrin “Hasan Prishtina”

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani e ka dekoruar shkrimtarin Ismail Kadare me urdhrin “Hasan Prishtina”. Osmani ka thënë se me veprat shkrimtari Kadare...

Të fundit nga rubrika