Ministri Krasniqi reagon ndaj videos ku shihet një e mitur duke u nxjerrë me forcë nga lokali në prani të ministrit, Peci

Ministri, Elbert Krasniqi ka reaguar ndaj largimit me forcë të një të miture nga një lokal ku ishte i pranishëm edhe ministri, Faton Peci

Elbert Krasniqi (ilustrim)

Ministri i Administrimit dhe Pushtetit Lokal, Elbert Krasniqi, ka reaguar ndaj një videoje ku shihet një i mitur duke u nxjerrë më forcë jashtë lokalit në prani të ministrit të Bujqësisë, Faton Peci.

Krasniqi tha se “Ngjarja e fundit ku shihet qartë mënyra e vrazhdë se si largohet një fëmijë nga radhët e komuniteteve nga lokali pa asnjë arsye është shqetësuese dhe e papranueshme për të gjithë”.

Ministri tha se angazhohet çdo ditë që të luftohet dhe raportohet racizmi.

“Unë, angazhohem çdo ditë që të luftohet dhe raportohet racizmi. Sjellje si këto nuk kanë vend në mesin tonë”, ka shkruar Krasniqi në Facebook.

 

Shija e redaktorit

Komandanti i Gardës së Ajova-s bashkë me gjenerallejtënant Jashari shohin...

Komandanti i Forcës së Sigurisë së Kosovës (FSK), gjenerallejtënant Bashkim Jashari, së bashku me komandantin e Gardës së Ajova-s, gjeneral major Stephen E. Osborn,...

Kreshnikët e Shalës së Bajgorës

Ulërima e 300 spartanëve dhe mbretit Lenoidhas, i trimërohet e me cinizëm i buzëqesh vdekjes, tash e 2500 vjet. Shaljanët, mund të kenë dëgjuar për...

FFK prezanton nesër përzgjedhësin e ri të Kosovës

Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) përmes një njoftimi zyrtar ka bërë të ditur se nesër (e shtunë) do të bëhet prezantimi i përzgjedhësit...

Të fundit nga rubrika