Ministri Latifi dhe Drejtori i SHSKUK-së, Krasniqi vizitojnë disa klinika në QKUK

Ministri i Shëndetësisë, Rifat Latifi, ka falënderuar personelin shëndetësor për angazhimin e tyre me shërbime ndaj qytetarëve në çdo kohë

Ministri i Shëndetësisë, Rifat Latifi, i shoqëruar nga drejtori i Shërbimit Spitalor dhe Klinik Universitar të Kosovës(SHSKUK), Valbon Krasniqi, kanë vizituar të hënën disa klinika në QKUK me rastin e festës së Fitër Bajramit.

Klinikat që ata kanë vizituar janë, Spitali Pediatrik-Kirurgjik, Klinika e Kirurgjisë Torakale dhe Qendra Emergjente e QKUK-së.

Përmes një postimi në Facebook, nga Ministria e Shëndetësisë, bëhet e ditur se Latifi ka falënderuar personelin shëndetësor dhe atë mbështetës për punën që po bëjnë dhe angazhimin e tyre për t’u ofruar qytetarëve shërbime shëndetësore në çdo kohë.

May be an image of 3 people, people standing and indoor

“Gjatë kësaj vizite, në diten e festës së Bajramit, Ministri ka bashkëbiseduar edhe me pacientë që po marrin shërbime në klinikat e QKUK-së dhe familjarët e tyre”, thuhet në njoftim.

Ministri Latifi ka shprehur përkushtimin e tij për transformimin e sistemit shëndetësor, duke pasur prioritet kryesor pacientët dhe cilësinë e shërbimeve për ta, dhe, gjithashtu, përmirësimin e kushteve të punës dhe ngritjen e mirëqenies për profesionistët shëndetësorë.

 

May be an image of 6 people and people standing

Shija e redaktorit

Shefja e katalunasve në Parlamentin e Spanjës: S’do të ndalemi...

Partia katalunase “Junts per Catalunya” kanë marrë një iniciativë në Parlamentin e Spanjës për t’i kërkuar Qeverisë së Spanjës njohjen e pavarësisë së Kosovës...

Mark Rutte do të jetë në krye të NATO-s

Mark Rutte do të jetë sekretari i ardhshëm i Përgjithshëm i NATO-s, pasi të 32 anëtarët e aleancës ranë dakord që kryeministri holandez në...

Nëna e Leotrimit: Djali im paska qenë i krejt Kosovës

Gjatë së martës, më 18 qershor, që shënonin 25-vjetorin e Ditës së Çlirimit të Skenderajt, është përuruar shtatorja Leotrim Ahmetit, 7-vjeçarit të vrarë gjatë...

Të fundit nga rubrika